Mursa slavila teže od očekivanog

Objavljeno: Nedjelja, 02 Studeni 2014 00:37 Autor:
Mursa uspjela preokreniti susret Mursa uspjela preokreniti susret foto: odbojka.hr

Odbojkaši osječke Murse zauzeli su prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici slavivši na domaćem terenu protiv Siska. Sisak je pružio veliki otpor, vodili su 0-2 u setovima, ali Mursa je uspjela preokrenuti rezultat i slaviti s 3-2 te tako ostati jedina neporažena momčad u prvenstvu.

Odbojkaši Siska su došli u Osijek po bodove. Vidjelo se to odmah na početku susreta s koliko su želje i borbenosti ušli u utakmicu, a očito su im i pobjede protiv Mladosti i Rijeke dale krila. Odbojkaši Murse kao da nisu niti došli na prva dva seta, nitko nije bio posebno raspoložen, dok su kod Siska Tepavac, Sabljak i ostali igrali na vrlo visokom nivou.

Strateg domaćih, Tomo Paun, je dosta rotirao u svojoj ekipi, no Mursašima baš ništa nije išlo po planu. A onda je u igru uveo novog tehničara, Bornu Šimunića, momka od tek 16 godina koji vjerojatno nije ni sanjao da će ući u igru, a kamoli da će upravo on biti ključna figura za preokret. Odbojkaši Siska su od tog trenutka bili potpuno neprepoznatljivi, uopće se nisu snalazili u toj situaciji, počeli su dosta griješiti, a s druge strane, Prlić je servirao odlično, počeo je raditi serije od 5-6 servisa, a prolazio je gotovo sve.

-Otpor Siska je po meni bio očekivan s obzirom da su odigrali 3-2 s Mladosti iz Zagreba. Posebno smo se pripremali za primača Tepavca koji nam je stvarao dosta problema. Prva dva seta smo igrali previše opušteno, u setove smo ulazili previše opušteno i to su iskoristili gosti iz Siska. Nakon izgubljena ta dva nesretna seta te nakon male promjene ekipe i osvajanja trećeg seta, vidjeli smo da možemo pa se ekipa napunila samopouzdanjem i odigrala strašnim ritmom do kraja utakmice.
Iako treniram već neko vrijeme sa prvom ekipom nisam očekivao da ću ući u igru, pogotovo zato što sam još praktički dijete, no trener Paun je ocjenio da mogu odigrati kako treba te me uveo u igru, a ja sam priliku iskoristio. Nakon ulaska strah je bio normalan, pogotovo jer je ovo bio moj prvoligaški debi, no nakon početnih par poena strah je nestao te sam mogao odigrati najbolje što mogu. Treneru veliko hvala na pruženoj prilici, nadam se da sam priliku opravdao - izjavio je mladi tehničar Borna Šimunić koji inače igra za MOK Mursu II.

OK Marina Kaštela je izgubila s 3-1 u Črečanu i time prepustila vrh prvenstvene ljestvice Mursi, a Mursa je ovim preokretom ostala jedina neporažena momčad u ligi. U sljedećem kolu Mursa gostuje u Karlovcu, a Sisak dočekuje odbojkaše Centrometala.

Autor: Mario Šalinger