Najteže iskušenje za obje momčadi

Objavljeno: Srijeda, 26 Veljača 2014 11:27 Autor:
Najteže iskušenje za obje momčadi Foto: cev.lu

Gubernija traži pozitivan rezultat na domaćem terenu jer znaju da će uzvrat biti izuzetno zahtjevan.

Gubernija je generalnu probu pred ovaj susret odigrala protiv Belgoroda. Od prvog seta bilo je očito da momčadima ta utakmica nije od krucijalnog značaja. Belgorod nije doputovao sa svim prvotimcima, dok je trener Gubernije Konstantinov tijekom susreta pokušao što više odmoriti neke važne igrače. Dojam će ostati u drugome planu, a pamtiti će se samo pobjeda Belgoroda u četiri seta. Unatoč većem broju promjena, Gubernija je imala šansu upisati bod. Nakon što su osvojili drugi set, u završnici četvrtog imali su prednost 23-21. Na njihovu žalost, Muserski je bio odlično raspoložen tijekom cijelog susreta i sa nekoliko odličnih reakcija u ključnim trenucima donio svojoj momčadi tri boda za konačnih 27-29.

Nikolay Pavlov predvodio je domaćine sa 16 poena i kvalitetno odigrao cijeli susret. Tako je nakon posljednjeg kola preuzeo je vodeće mjesto u Superligi po broju osvojenih poena. Ostapenko i Nikić imali su manju minutažu od standardnih igrača, a ponovno je dobro odigrao Pavel Abramov koji se pokazao kao još jedno kvalitetno rješenje u napadu.

- Naporan raspored u Superligi nije nam dao puno vremena za odmor. Ipak, utakmice protiv Perma, Urala i Belgoroda poslužile su nam da isprobamo neke nove taktičke zamisli. Nama je primarni zadatak ostvariti značajniju prednost u prvoj utakmici na domaćem terenu. Znamo kakve navijače ima SKRA i biti će vrlo teško ako sa zaostatkom doputujemo na uzvrat - najavio je susret protiv poljske momčadi sportski direktor Pavel Borshch.
Gubernija u svojoj dvorani tradicionalno ostvaruje odlične rezultate. Do prije tjedan dana imali su samo dva poraza, u prvome kolu protiv Perma te sredinom siječnja od Dinama iz Moskve. U posljednja dva susreta bod im je otkinuo Ural, a Belgorod je otišao sa punim plijenom. No, zbog teškog rasporeda ove utakmice nisu pravi pokazatelj kvalitete.

Utakmice svaka tri dana realnost su družine iz Belchatowa, ali umor će nestati kada počne prva utakmica polufinala CEV kupa s Guberniyom. SKRA je na putu povratka na stare staze slave nakon očajne prošle sezone, a osvajanje CEV kupa je jedan od ciljeva ove godine. Svaki europski trofej ima veliki značaj, pogotovo za njih koji nikad nisu osvojili europski trofej, ma koliko to zvučalo paradoksalno. U četvrtfinalu su prošli Friedrichshafen s 3:2 i 3:1, a obje utakmice su bile pravi trileri i pobjednika su odlučivale nijanse.

U Plus ligi SKRA je u nizu od četiri pobjede uz samo jedan izgubljeni set čime su izjednačeni na vrhu s Resovijom, obje momčadi imaju po 51 bod. Ipak, uovom trenutku u fokusu im je samo Guberniya. Koliko ozbiljno shvaćaju rusku momčad pokazuje da su u Nizhny Novgorod krenuli već u nedjelju ujutro kako bi imali dovoljno vremena za prilagodbu na dvoranu i uvjete općenito.

Utakmicu s Guberniyom najavio je kapetan Mariusz Wlazly:

- Nemamo puno vremena između utakmica, ali mislim da je dobro da smo u Rusiju krenuli u nedjelju ujutro. Nadam se da ćemo kroz treninge u Nizhny Novgorodu vratiti svježinu i utakmicu dočekati maksimalno spremni. Guberniya je definitivno najteži protivnik s kojim smo se susreli dosad, imaju nekoliko reprezentativaca iz momčadi koje su u svjetskom vrhu, a to znači da naša spremnost, želja i odlučnost moraju biti veći nego u prošlim utakmicama.

Najave gotovo svih današnjih odbojkaških utakmica pronađite na portalu dvoznak.com, adresi za pametno klađenje.