Nakon dugih osam godina juniorke ponovno na Europskom prvenstvu

Objavljeno: Nedjelja, 10 Srpanj 2016 18:26 Autor:
Svega nešto više od sata bilo je dovoljno našoj juniorskoj reprezentaciji da ostvari toliko željenu pobjedu nad reprezentacijom Slovenije, i to rezultatom 3:0, i tako se nakon punih osam godina plasira na završnicu Europskog prvenstva.

Današnja utakmica bila je podjednako važna za obje reprezentacija, jer pobjeda s određenim rezultatom nosila je plasman na EP. Početak utakmice obje ekipe otvorile su hrabro i borbeno, te se tek oko 10 poena naše djevojke odvajaju. Slijedi duga serija naših poena. Pred kraj seta Slovenke opasno prijete, i uvode nemir u naše redove, ali zahvaljujući pogrešci sa Slovenske strane set završava u našu korist 25:22. Gubitkom tog seta Slovenska reprezentacija izgubila je mogućnost plasiranja na Europsko prvenstvo, što demotivirajuće djeluje na njihove mlade igračice. Naša reprezentacija tada samo uzima ono što im je dano, i bez napora rješava sljedeća dva seta u svoju korist.

Europsko prvenstvo se igra od 27.08. do 04. 09 u Slovačkoj i Mađarskoj, a naša reprezentacija igra u Slovačkoj, u skupini I koja se igra u Nitri. Protivnice će im biti Belgija, Slovačka, Turska, Francuska i Bugarska.

Plasman na EP izborile su: Ana Matić, Katarina Pavičić, Klara Perić, Ivona Josipović, Mirna Sarjanović, Valentina Duspara, Amanda Gaši, Lea Cvetnić, Natalia Tomić, Astrid Popić, Ema Strunjak i Tea Kačić-Bartulović.

Stručni stožer pod palicom izbornice Marije Anzulović čine: Saša Ivanišević, trener, Krešimir Perić, pomoćni trener, Ivor Božić, fizioterapeut, Vladimir Popov, statističar i Frane Žanić, direktor svih reprezentacija HOS-a.

Iskrene čestitke igračicama i stručnom stožeru!!!