Nakon Nizozemske, pala i Crna Gora

Objavljeno: Subota, 17 Svi 2014 21:21 Autor:

Hrvatski odbojkaši odigrali su svoj drugi susret u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo i napravili veliki korak prema prvom mjestu i direktnom plasmanu na EP. Hrvatska je protiv domaćina Crne Gore slavila s uvjerljivih 3-1 (25-23 27-25 31-33 25-18).

Već na samom početku susreta Hrvatska kreće vrlo uvjerljivo i na prvom tehničkom time-outu je 8-4. Crna Gora se uspijeva posložiti i rezultat je ubrzo 9-9, ali naši odbojkaši ubrzo odlaze na 13-10 što je izbornika Boškana natjeralo na time-out. Kod 15-13 je uslijedila velika serija Crne Gore i uspijeli su preokrenuti set i imali lijepu prednost od 13-18. Kod 18-20 za Crnu Goru na servisu je Igor Omrčen koji servira neuhvatljivo, a zatim Zhukouski na drugu silovito tuče za potpuno poravnanje 20-20.

U drugom setu slična priča. Naši odbojkaši na prvom tehničkom time-outu imaju prednost 8-4, ali odbojkaši Crne Gore ubrzo dolaze na 12-12. Imali su i prednost od 15-17, ali ovoga puta se pobrinuo Zhukouski za preokret seta odličnim servisima. Kod rezultata 20-19 Sabljak servira as servis. Ipak, Crnogorci preokreću i imaju prednost 22-23, ali kod 23-23 šalju čistu loptu u out. Prvu set loptu nismo iskoristili, ali Crnogorci odlaze na 24-25, a izbornik Šimunčić radi izmjenu gdje u igru uvodi Išeka umjesto Peterlina. Za 26-25 Omrčen, za 27-25 opet Omrčen i drugi set je naš.

Treći set je ponudio i najveću dramu. Naši odbojkaši su prosuli čak 19-15 i 23-20 s tim da je Crnogorce pomazila sreća gdje su imali čak 2 asa od mreže. Imali su naši odbojkaši dvije meč lopte, ali ih nisu uspjeli iskoristiti pa je Crna Gora nekako uspjela privesti set kraju rezultatom 31-33.

Hrvatska je cijelo vrijeme kontrolirala susret pa smo se tako u četvrtom setu odmaknuli na 14-11 i kasnije više nismo dozvolili da se Crnogorci približe. Kod rezultata 22-17 možemo samo spomenuti ''blok-maniu'' naših odbojkaša gdje su dvama uzastopnim blokovima u potpunosti uništili Crnogorce.

Igrač susreta je naravno bio Igor Omrčen koji je prolazio gotovo sve i upisao 29 poena, a iza njega se našao Galić sa 16 poena. Najbolji igrač na servisu je opet bio Igor Omrčen s 3 asa, dok je Ivan Mihalj proglašen za najboljeg blokera sa 7 blokova.

Hrvatska sada ima 6 bodova i prilika je zaista ogromna izravno se plasirati na Europsko prvenstvo. U drugom susretu naše skupine Nizozemska je pobjedila Rumunjsku rezultatom 3-0 i upisala prve bodove.

Naši odbojkaši sutra igraju protiv Rumunjske i očekujemo sva tri boda i puni plijen sa turnira iz Podgorice.

Autor: Mario Šalinger