Nakon poraza od Češke slijedi utakmica protiv Kazahstana

Objavljeno: Subota, 26 Srpanj 2014 08:15 Autor:

Hrvatske odbojkašice na startu turnira Grand Prixa koji se igra u Kazahstanu nisu bile uspješne. Bolja od njih s 3:1(32:20, 25:21, 19:25 i 25:20) nakon nešto više od dva sata igre bila je reprezentacija Češke. Danas u 14:00 po našem vremenu čeka ih utakmica protiv domaćina Kazahstana, koji je jučer u tri seta bio bolji od Australije.

Nastup na World Grand Prixu hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija otvorila je porazom od Češke. Izgubila je Hrvatska s 3:1(32:20, 25:21, 19:25 i 25:20) nakon dva sata i 12 minuta igre. Nisu naše djevojke dobro otvorile susret, Češka je vodila do same završnice prvoga seta, ali u završnicu Hrvatska ulazi s prednošću. Ne iskorištava dvije vezane set lopte pri 24:22, te još nekoliko kasnije i nažalost gubi prvi set s 32:20.

U drugi set Hrvatice ulaze grogirane izgubljenim prvim setom i Češka se rano odvaja na 8:2, pa na 16:8, ali naše odbojkašice se ne predaju. Vraćaju se u igru s pet poena u nizu i brzo je na semaforu 16:13. Češka ipak, nije u tom dijelu utakmice dopustila potpuni preokret i uz manje probleme dolazi do vodstva od 2:0 u setovima.

Treći set je izjednačen do otprilike drugog tehničkog time-outa, nakon kojeg na scenu stupa Samanta Fabris i razornim i preciznim servisima unosi nemir u redove Češke. Hrvatska se odvaja na pet poena razlike i mirno privodi treći set kraju. Četvrti set donosi sličan tijek kao treći, s razlikom da su Čehinje bolje odigrale završnicu i stigle do važne pobjede.

Najbolja u porazu bila je kapetanka Jerkov s 18 osvojenih poena, nakon utakmice je izjavila:

- Čestitam Češkoj, igrala je bolje od nas. Mislim da je naša kvaliteta veća od one koju smo danas pokazale. Vjerujem u djevojke, stvarno vjerujem u ekipu, vjerujem i u proces kroz koji prolazimo, zaista sam vrlo sigurna da ćemo sutra biti bolja ekipa

Uz Jerkov treba spomenuti Fabris, koja je osvojila 16 poena, te Miloš s 10. Ima kod naših još puno rezervi, bila je ovo tek prva službena utakmica, jasno je da izbornik Vercesi formu tempira za Svjetsko prvenstvo u Italiji u rujnu. Nakon utakmice Brazilac je naglasio šta nije valjalo u igri Hrvatske:

- Potrebno je da popravimo igru u našoj drugoj liniji u fazi obrane.

U 14 sati po našem vremenu Hrvatska danas igra protiv domaćina turnira Kazahstana. Naš protivnik jučer se prilično lako obračunao s Australijom. Slavile su Kazahstanke u tri seta, rezultat njihove jučerašnje utakmice bio je 3:0(25:21, 25:16, 25:16). Susret protiv domaćina najavio nam je iz Kazahstana izbornik Vercesi:

- Kazahstan je visoka ekipa, dobro tehnički potkovana. Osim ruske škole odbojke(visoka lopta) jučer su protiv Australije pokazali da znaju igrati i kombinacije brze odbojke. Uz sve igraju i pred domaćom publikom. Mi smo jutros trenirali bez lopte, odradili istezanje i lagani fitness, očekujemo dobru utakmicu i borbu. Kao i u svakoj utakmici idemo na pobjedu uz činjenicu da nam je jučerašnja utakmica pomogla da izvučemo neke pouke iz poraza, kako da budemo bolji. Smatramo da je sve u našim rukama, nalazimo se na dobrom putu, a uz zdravlje koje je najvažnije današnji susret protiv Kazahstana još je jedna etapa našeg puta prema zacrtanom cilju.

Autor: M. Gojak