Nantes ponovno bolji sa 3-0, častan oproštaj mladostašica od Europe

Objavljeno: Utorak, 15 Prosinac 2015 23:36 Autor:
Profesionalno organizirani i stranim odbojkašicama vrlo kvalitetno popunjeni francuski Nantes očekivano je slavio protiv Mladosti (i) u zagrebačkom uzvratu šesnaestine finala Challenge kupa. Krajnji omjer 3-0 (25-21, 25-20, 25-17).

Kao i u gostujućem dvoboju, mladostašice su u prvom setu do kraja “pokazale zube”. Vodile su 10-7, pri čemu je Lucija Mlinar u taj “kapital” utkala čak četiri poena, ali cijela je postava prezentirala veliko htijenje. Drugu polovicu seta gošće su pojačale, domaće nisu uspijevale pratiti ritam profesionalki iz Nantesa… Drugi set odigran je po sličnom scenariju, s tim da su gošće nastavile u pobjedničkom ritmu s kraja prvoga. Nakon što su nakratko “potonule” (13-19), mladostašice su se, na servis-seriju Valentine Vrbanc, vratile u set opasnim približavanjem na 18-19. Tu je do izražaja iznova došlo iskustvo gostujućeg sastava, čak ni uz solidno raspoloženu Dinu Bečić Mladost nije uspjela stići do preokreta... A kada je Nantes s dva osvojena seta osigurao prolazak u osminu finala, trener domaćih, Edo Klein, odlučio je u trećoj dionici igre dati priliku i igračicama s klupe. Mladost se vrlo dobro držala do sredine seta (11-12), tada je rasterećenost Nantesa i “dječji vrtić” s druge strane mreže rezultirao bržim završetkom seta, a tako i utakmice. Lijepo je bilo vidjeti kako Mila Lukić, Lea Cvetnić ili Ema Strunjak - s respektom, ali bez straha - igraju protiv renomiranog francuskog (i europskog) kluba. Bez obzira na poraz, lijepu priču sa Save zaokružit ćemo podatkom da je mlada Luana Božić bila najbolja blokerica utakmice (3 blok-poena), unatoč poslovično sjajnoj blok-igri suparnica. Za izdvojiti su i bravure oba libera, a posebno Nikoline Božičević u trećem setu, kada je “lovila” i nemoguće…

Najučinkovitije igračice - u pobjedničkom sastavu Marcella sa 14, kod Mladosti Mlinar sa 10 poena.

Mladostašicama se nema što zamjeriti, ostavile su srce pod mrežom, a dalje prolazi bolja, iskusnija i (nažalost, u sportu je sve češći slučaj) bogatija ekipa. Šteta je što domaće igračice nije bodrio pun Dom odbojke, zaslužile su bolju potporu s tribina.

- Nešto smo taktički promijenili i u našem napadu i u načinu kako smo se branili. Mislim da je to dobro funkcioniralo, praktički smo zapeli u jednoj rotaciji. I u prvom i u drugom setu zapeli smo u rotaciji kad je njihova dizačica bila na servisu, izgubili smo dosta poena. Naš blok i kontranapad nisu tako dobri da mogu nadoknaditi minus od pet poena… Ovo je dragocjeno iskustvo za moje igračice, sada vide kako treba mukotrpno raditi da se dosegne razina europske klupske odbojke - poruka je trenera Kleina.

MLADOST: Čulo 1, Bečić 4, Perić 1, Cvetnić -, Mlinar 10, Božičević (L), Lukić -, Božić 4, Vrbanc 8, Jurišić 7, Strunjak -, Vugec 6. TRENER: Edo Klein

NANTES: Bland 1, Fabrino Ramos -, Vandesteene 2, Grant 9, Harms -, Stojiljković 2, Ungerer de Carvalho Rocha (L), Barborkova 5, Druenne 9, Gauthier-Rat 6, Foucher 10, Marcelle 14. TRENER: Sylvain Quinquis

Mladost se okreće berbi domaćih trofeja. Ovoga vikenda u Domu odbojke završnica je Hrvatskog kupa u obje konkurencije.

Autor: V. K.