Našim juniorima nikako ne ide

Objavljeno: Nedjelja, 15 Travanj 2012 09:00 Autor:
Belgijski dečki osvajaju bodove, ali i publiku. Belgijski dečki osvajaju bodove, ali i publiku. Foto: www.cev.lu

Bliži se kraj drugog dijela kvalifikacisjkog turnira za EP, a naši dečki još nisu zabilježili niti jednu pobjedu.

Nakon prvog poraza od Belgije, potom Mađarske, uslijedili su i oni od Nizozemske i Izraela. U skupini je još ostala jedna ekipa s kojom ćeigrati danas - domaći favorit Ukrajina. S Mađarima su igrali pet setova i 128 minuta. Nizozemcima su pak pružili otpor u drugom setu kojeg su i dobili. Ali, više se nije moglo.

Na turniru u Ukrajini najviše oduševljavaju dečki iz Belgije. Dosad neporažena momčad odigrala je odličnu utakmicu s domaćinom pred njihovom publikom. Borili su se do samog kraja, a usprkos brojnim izmjenama s ukrajinske strane i svim pokušajima trenera da posloži domaću ekipu, poharali su u drugom i trećem setu. Peti set je bila borba za svaku loptu, s obje strane. Ipak, Belgija je ostala neporažena i odnijela 3:2 s terena (22:25, 25:16, 25:13, 21:25, 16:14).