Neuspješna europremijera Mladostaša, Amstetten slavio sa 3-1

Objavljeno: Četvrtak, 12 Studeni 2015 12:57 Autor:

Na premijeri u Chellange kupu, u gostima kod austrijskog VCA Amstetttena NÖ, mladostaši nisu uspjeli prirediti iznenađenje. Za sat i 47 minuta igre domaćin je slavio sa 3-1 (25-16, 25-22, 20-25, 25-19).

Mladostaši su prilično impresionirani ušli u utakmicu u nedavno obnovljenoj i dobro ispunjenoj dvorani Johanna Pölza. Domaći odbojkaši otpočetka su pokazali odlučnost za prekidom crne serije na domaćem parketu, gosti su tek u drugom setu “pokazali zube”. Naizgled nedostižan minus od 8-16 Zagrepčani su strpljivom igrom s malo pogrešaka maestralno preokrenuli na izjednačujućih 17-17. Čak su i poveli 19-18, ali su ih Austrijanci dostigli (i bitno prestigli na 22-19). S tri gostujuća poena zaredom, rezultat je ponovno završio u egalu (22-22). Tri domaća poena zaredom dostajala su za završetak seta i 2-0 za Donjoaustrijance.

Treći set donio je pravo lice Mladosti. Od 8-8 do vodstva 16-12 ili 19-15 viđena je prepoznatljiva mladostaška prezentacija. Napadačka rapsodija i sigurnost u ostalim elementima igre rezultirali su osvajanjem seta (25-20) za 26 minuta. Činilo se da je to početak sveukupnog preokreta… No, i u četvrtom setu domaćin je imao početnu prednost (8-4, 11-6), razvučenu sve do 15-15. Mladost je povela 17-16 i, nažalost, dopustila suparniku povratak u set, a, kako se kasnije pokazalo i u utakmicu. Amstetten je prilično brzo otklonio dvojbe o pobjedniku.

VCA AMSTETTEN NÖ: Landfahrer, T. Tröthann, Živanović, Kreiner, Scheucher, Meissner (L), Ichovski, Jurkovics, Zipper, Kreuziger (L), Langwieser, M. Tröthann. TRENER: Martin Kop

MLADOST: Orešković, Nikačević, Hanžić, Martinko, Mrakužić (L), Strahija,

Vujović, Šmitlehner, Peterlin, Marelić, Zelenika, Rendić. TRENER: Tomislav Mišin

Priliku za popravak dojma i izjednačenje omjera mladostaši će imati u četvrtak, 19. studenoga 2015. godine, u Domu odbojke na Savi.