Ni Šibenčani nisu ugrozili pobjednički niz Mladosti

Objavljeno: Nedjelja, 01 Studeni 2015 09:08 Autor:

Mladostaši su i dalje na vrhu ljestvice, bodovno maksimalni i jedina neporažena momčad elitne skupine Prve lige. U 4. kolu nacionalnog prvenstva svladali su iznimno borbene Šibenčane sa 3-0 (26-24, 25-17, 25-11).

Iscrpljujući tjedan s kaštelanskim derbijem prije samo tri dana ostavio je traga na domaćim igračima koji nisu najbolje otvorili utakmicu.

- Previše dekoncentracije i naših poklonjenih poena zakomplicirali su početni set, ali kvalitativno smo bolja momčad, što su moji igrali u nastavku i pokazali – pojasnio je trener Tomislav Mišin, izražavajući nadu da će se domaći pobjednički niz biti nastavljen i nakon gostovanja u Nedelišću u sljedećem kolu.

U raspletu prvog seta domaći su bili pribraniji i uspjeli ga izvući na razliku, a dalje je posao bio bitno olakšan. U drugom setu Mladost se odlijepila na 16-11, u trećem već na 7-2. Kod omjera 12-4 trener Mišin je poslao na parket igrače s klupe, odmorivši Rendića, Strahiju, Zeleniku, djelomično čak i Mrakužića. Uz vrlo raspoloženog Peterlina koji do kraja utakmice nije “spuštao” ritam, u završnoj dionici dvoboja doziranu minutažu odlično je iskoristio Dominik Brčić (niz poena iz napada i bloka). Simbolično - posljednji poen za goste upisao je nekadašnji mladostaš Ante Colić…

U 5. kolu PH Mladost gostuje kod tradicionalno neugodnog Centrometala.

MLADOST: Kos (L), Orešković, Martinko, Brajković, Mrakužić (L), Strahija, Šmitlehner, Peterlin, Marelić, Zelenika, Brčić, Rendić. TRENER: Tomislav Mišin

ŠIBENIK 91: Čobelja, Colić, Dellorco, Bašić, Mišura, Grubišić, Vrcić, Zeljković, Križanović, Kunčić (L). TRENER: Paskval Skelin