Nijemcima trebaju dva seta za potvrdu drugog kruga

Objavljeno: Utorak, 27 Siječanj 2015 16:37 Autor:
Nijemcima trebaju dva seta za potvrdu drugog kruga Foto: cev.lu
Zenit je ligaškom pobjedom nad Dynamo Krasnodarom stigao do nevjerojatne 21. uzastopne pobjede čime su srušili klupski rekord iz sezone 2009/2010. Bez obzira na riješen status u Njemačku su došli u najjačem sastavu.

Posljednje kolo donosi odluku za Friedrichshafen hoće li europsku avanturu početkom ožujka nastaviti u Ligi prvaka ili CEV kupu. U dosadašnjih pet utakmica skupili su tri pobjede i dva poraza, a danas im treba jedan bod odnosno dva seta da se plasiraju u Playoff 12 nakon nekoliko sezona.

Sve što smo dosad napravili u Ligi prvaka stati će u jednu utakmicu. Da nije bilo onog nesretnog poraza od Posojilnice sada bi mogli igrati bez pritiska, a ovako se moramo boriti s najjačom svjetskom momčadi - ističe trener Moculescu i dodaje: -Sumnjam da će Zenit doći s nekom oslabljenom ekipom jer oni nemaju slabog igrača.

Situacija je jasna, s bodom su sigurni u drugom krugu, a po nekim računicama i jedan set bi im bio dovoljan.

- Ne smijemo u utakmicu ući s razmišljanjem da nam treba set ili dva već da moramo pobijediti. Samo tako možemo ostvariti ono što želimo, proći u drugi krug - objašnjava kapetan Tischer.

U Kazanu su doživjeli težak poraz u tri seta s tim da je Zenit tada bio slabiji nego danas. Moculescu je jednom rečenicom dočarao što čeka njegovu momčad:

Da biste pobijedili Zenit morate od nemogućeg napraviti moguće.

Kazanska momčad je u ovom trenutku najbolja na svijetu. Lakoća s kojom razbijaju protivnike je nevjerojatna, praktično imaju dvije ekipe podjednake kvalitete i trener Alekno ima slatke brige.

U subotu su s 3:0 dobili krasnodarski Dynamo i stigli do 21. uzastopne pobjede čime su srušili klupski rekord po broju uzastopnih pobjeda.

Već sam rekao da se rekordima ne opterećujemo jer oni ne donose trofeje. Rezultati su biti, možemo izgubiti pet nevažnih utakmica, dobiti jednu i osvojiti trofej. Naravno da mi je drago zbog napretka koji pokazujemo, pobjede su rezultat istog - smireno govori Vladimir Alekno.

Protiv Dynama je debitirao dugo očekivani Iranac Marouf i odmah pokazao svoju kvalitetu. Iako mu je to prva utakmica za Zenit na njegov račun stižu samo pohvale, no Marouf je ostao skroman:

Bilo je dobro, ali može još puno bolje. Moram se bolje "osjetiti" s krilnim napadačima, pogotovo korektorom Mikhalyovom.

Bez obzira što današnja utakmica nema rezultatski značaj za rusku momčad Alekno je u Njemačku doveo najjaču momčad. U odnosu na utakmicu s Dynamom u sastavu su primač Anderson i libero Salparov pa Zenit zaista djeluje zastrašujuće.

U Njemačku idemo pobijediti. Ne razumijem zašto bi igrali s pola snage, to su gluposti. Mi smo Zenit i cilj je pobjeda u svakoj utakmici - rekao je uvijek direktni Aleksey Spiridonov.

Najave gotovo svih današnjih odbojkaških utakmica pronađite na portalu dvoznak.com, adresi za pametno klađenje.