Niš: Odbojkaši Srbije plasirali se na Svjetsko prvenstvo

Objavljeno: Ponedjeljak, 06 Siječanj 2014 19:26 Autor:
Pred oko 4.000 ljudi u sportskoj dvorani Čair odbojkaška reprezentacija Srbije osigurala je plasman na Svjetsko prvenstvo pobjedom nad Portugalom rezultatom 3:1 (22:25, 25:11, 25:19, 25:21) u trećem kolu J grupe kvalifikacija.

Odbojkaši Srbije su u Nišu osigurali plasman na Svjetsko prvenstvo koje će se održati od 3. do 21. rujna u Poljskoj. Srbiji je za "vizu" u Poljsku bio dovoljno jedan osvojeni set, ali nisu se zadovoljili samo time te su se na najbolji način odužili publici u niškom Čairu koji su ih bodrili sva tri dana.

Prvi set je Portugal dobio nakon vodstva Srbije, ali u drugom setu je uvjerljivom igrom Srbija osvojila plasman na Svjetsko prvenstvo. U nastavku je izbornik Srbije Igor Kolaković dao priliku svim igračima, a pred svojom domaćom publikom zaigrao je i mladi Dušan Petković, koji je u Nišu rođen i započeo karijeru.

Zanimljivo je da su u ovom susretu svi igrači, osim libera Nikole Rosića, osvojili barem jedan poen.

Prije početka utakmice igrači su minutom šutnje odali počast legendarnom portugalskom nogometašu Eusebiu koji je preminuo u 71. godini života.

Srbija ima sve tri pobjede u J grupi, Slovenija ima dvije pobjede i poraz. Portugal ima jednu pobjedu i dva poraza, dok je Makedonija bez pobjede i osvojenog seta.

SRBIJA - PORTUGAL 3:1 (22:25, 25:11, 25:19, 25:21)

SRBIJA: Kovačević 6, Ivović 9, Petrić 10, V. Petković 1, Stanković 4, Jovović 1, Nikić 3, D. Petković 8, Atanasijević 13, Podrašćanin 10, Rosić, Lisinac 7.

PORTUGAL: Keler 8, Silva, Sousa, Fereira 9, Aniseto, Da Silva 1, Arauho, Hose 11, Sekveira, Kruz 4, Lukas 17, Reis 4.