Nova pobjeda Quirina

Objavljeno: Utorak, 04 Ožujak 2014 14:55 Autor:

Seniori OK Quirin Siska stigli su do osme pobjede u 15. kolu 2. A HOL – Centar i učvrstili se na četvrtom mjestu s 24 boda.

Po drugi put ove sezone bili su bolji od OK Daruvar u tri seta, a rezultat je bio 28:26, 25:21 i 25:17.
Prvi set je ponudio veliku neizvjesnost iako su domaći vodili gotovo cijelo vrijeme. Na prvom tehničkom timeoutu bilo je 8:4, na drugom je bilo 16:11, ali uporni Daruvarčani se nisu predavali. Polako su stizali prednost Quirina i kod 19:19 prvi put izjednačili da bi kod 22:23 prvi put imali vodstvo. Daruvar je imao dvije set lopte, na 23:24 i 24:25, a Sisčani su u tim trenucima iskoristili oba timeouta. Ipak, pravodobna reakcija s klupe i taktičke izmjene poremetile su koncentraciju gostujućih igrača. Quirinovci su do prve set lopte došli kod 26:25 i iskoristili drugu za 28:26. Ishod prve dionice značajno je usmjerio utakmicu na mlin sisačke momčadi i do kraja Daruvar nije ozbiljnije zaprijetio.
Drugi set donio je sličan razvoj situacije kao prvi, s razlikom da Quirinovci nisu dopustili izjednačenje u završnici seta. Prednost domaće momčad u većem dijelu seta kretala se između tri i pet poena prednosti koju su održavali kvalitetnim servisima i igrom u obrani. Bez većih problema OK Quirin Sisak je s 25:21 došao do 2:0.
Zadnji set je protekao u apsolutnoj dominaciji domaće momčadi što pokazuje i rezultat – 25:17. Igralo se poen za poen do prvog tehničkog timeouta, a onda su domaći ubacili u brzinu više i serijom 6:0 praktično zaključili utakmicu i došli do važna tri boda.
Utakmici OK Quirin Sisak – OK Daruvar prisustvovao je predsjednik Hrvatske odbojkaške udruge (HOU), gospodin Zdeslav Barač i pokazao zanimanje za zbivanja u klubu. Uz njega susretu su nazočili i dopredsjednik HOU-a, gospodin Željko Jurčević, i gospodin Mario Bašelović.
Tri kola prije kraja prvenstva OK Quirin Sisak drži četvrto mjesto s omjerom 8-7 i 24 boda. Ipak, zbog brojnih otkazanih utakmica teško je reći kako će izgledati konačni poredak u 2. A HOL – Centar. Najveći konkurent Sisčana za četvrto mjesto, OK Nepomuk, ima dvije utakmice manje i tri boda manje.

U idućem, 16. kolu, OK Quirin Sisak gostuje u Nedelišću kod istoimenog domaćina, trenutno sedmoplasirane momčadi prvenstva. Nakon utakmice u Nedelišću u zadnja dva kola OK Quirin Sisak će odmjeriti snage iz samog vrha lige. U posljednjoj utakmici u Sisku gostuje OK Medicinar, a Quirinovci će sezonu zaključiti gostovanjem kod OK Gorice tako da bi sisačka momčad mogla imati utjecaja na poredak od prvog do trećeg mjesta.

Autor: A. Softić