Novi poraz mladih Karlovčana u Superligi

Objavljeno: Nedjelja, 06 Studeni 2016 22:23 Autor:
Novi poraz mladih Karlovčana u Superligi Foto: KAŠonline
Ni treće iskušenje u Superligi nije okončano s dobrim vijestima za ljubitelje odbojke u gradu na četiri rijeke.

Mladi karlovački odbojkaši u izuzetno važnom susretu poraženi su od Šibenika na svom parketu sa 3:0 i može se reći da već sada zvone zvona na uzbunu. Dakako, ispadanje iz Superlige ne bi bilo tragedija, sustav je takav da je Karlovčanima zagarantiran prvoligaški status i sljedeće godine, no ne bi trebalo ni samo stajati prekriženih ruku i pustiti vrlo mladu momčad da odigra sezonu bez da je konkurentna. A, mora se reći da u klubu nešto ne štima, jer iako se znalo da nekoliko igrača odlazi zbog fakulteta nije dovedeno niti jedno pojačanje (pri čemu ne mislimo na zvučna imena, već na očite kritične rupe u igračkom kadru). Svjedoči o tome i odnos prema javnosti, jer iako momčad igra Superligu, dakle natjecanje osam najboljih hrvatskih klubova, mediji (a samim time ni javnost) još nisu niti jednom obaviješteni o tome da se igra utakmica, a nedavno, što je zapravo i mali skandal, nikome nije javljeno niti da se odigrava tradicionalni Memorijalni turnir Ivan Vidaković.

Što se tiče utakmice, prvi set dao je naznačiti da problemi s tankim igračkim kadrom i netreniranjem u punom sastavu (opet zbog fakultetskih obaveza) uzimaju sve veći danak. Šibenčani su sa 25:12 lako došli do vodstva. U drugom setu izgledalo je da bi se mladi Karlovčani mogli konsolidirati i na krilima povoljnog rezultata i uz podršku publike možda i posve preokrenuti rezultat. No, iako su praktički kompletan set imali kontrolu, na kraju su sve prosuli – vodio je Karlovac 12:5, 16:10, 23:20, 24:22…no na kraju su opet slavili Šibenčani sa 26:24. Posve je to demoraliziralo domaću ekipu, a podignulo goste i u trećem setu, iako su domaći nešto pokušavali, prave dvojbe nije bilo i Šibenik je sa 25:21 došao do prvih bodova u sezoni, a Karlovčani ostaju na začelju, jedini bez osvojenog boda.

U sljedećem kolu Karlovac gostuje kod Centrometala.

Izvor: KAŠonline