Odbojkaši Mladosti Marine Kaštela prvaci Hrvatske

Objavljeno: Ponedjeljak, 29 Travanj 2013 16:23 Autor:
Napokon je i službeno: odbojkaši Mladosti Marine Kaštela su prvaci Hrvatske! Nakon prošlogodišnje povijesne prve titule, utakmica donijela je obranu tog naslova, donijela je tu priželjkivanu treću pobjedu, donijela je neizmjerno veselje kako igračima na terenu tako i navijačima na tribinama.

Sve je odrađeno sa stilom, u maniri šampiona kakvi oni zaista jesu. Protivnici su opet pali bez ispaljenog metka, vrhunska igra „marinaca“ kroz cijeli meč nije im više od toga ni dopustila, 3:0 je apsolutno zaslužen rezultat s obzirom kakve smo predstave vidjeli na terenu.

No, nisu samo igrači odradili svoj dio na visini zadatka, fantastična publika koja je dupkom popunila tribine dvorane u Kaštel Starom do zadnje sekunde pratila je svoje ljubimce pjesmom, dlanovima, instrumentima, svime što je moglo pomoći u stvaranju nezaboravne atmosfere dostojne šampiona države.

Već prije početka utakmice sve je najavljivalo spektakl, a tako je na kraju i bilo. U točno 20 sati krenuo je meč, krenula je pjesma, krenulo je sve. Sami start ogleda i priličio je ovakvom događaju; obje ekipe kreću srčano u napad, Kaštelani po titulu, a Zagrepčani po onaj zadnji tračak nade koji bi ih ostavio u igri za istu.

Izmijenilo se par poena na obje strane, nijedna ekipa nije srljala naprijed i radila bezvezne greške koje bi im u startu poremetile cijeli plan. Čak pomalo iznenađujuće raspoloženi gosti ne samo da drže priključak nego i prednost od jednog ili dva poena sve do polovice seta kada „marinci“ uspijevaju na drugi time-out otići s poenom prednosti. Tada već pomalo griješe i jedni i drugi, a te greške se skupo naplaćuju.

Zagrepčani se naočigled svih nisu unaprijed predali te im se to mora priznati, a kada dolaze u vodstvo od 19:18 situacija postaje ozbiljna. Ipak, u domaćim redovima ostaju maksimalno ozbiljni, preokreću rezultat u svoju korist te Damjanovićevim servisom dolaze do vodstva u setovima. Tada proključava atmosfera u dvorani, a to su igrači na terenu itekako osjetili.

Idući set otvaraju puno povoljnije nego prošli, od početka su agresivniji na terenu, proradili su i servis i blok te već na prvom time-outu imaju četiri poena prednosti. Gosti, s druge strane, kao da su se ispuhali u prvom setu, da su ga osvojili vjerojatno bi slika bila drukčija, ali pošto nisu pad u igri se mogao primijetiti.

Teško drže priključak dok s druge strane mreže „marinci“ igraju sve bolje i bolje, ne samo da čuvaju prednost nego je postepeno do kraja seta povećavaju, uzimaju i drugu dionicu u svoju korist te dolaze na prag one, toliko očekivane i toliko puta zadnjih dana spominjane, treće pobjede u seriji koja bi značila obranu naslova prvaka. Scenarij koji se očekivao u trećem setu u potpunosti je i prikazan.

Otvaranje je slično onom iz prethodnog seta; gosti ne pronalaze način da zaustave nasrtaje šampionski raspoloženih Kaštelana koji svakim poenom dolaze do još veće prednosti. Na kraju je trener Rančić dao priliku svima, završnih par poena koji su donijeli pobjedu odigrali su oni najmlađi na kojima će klub ostati, a kada se na semaforu pokazao dvadeset i peti poen na kontu kaštelanskih odbojkaša, puknuo je okidač za slavlje. Poletjeli su papirići, trake, zapaljena je i koja baklja, a svi su slavili uz istu misao: Dalmacija ima novog šampiona!

Mladost Marina Kaštela – Mladost (Zagreb) 3:0 (25:21, 25:17, 25:18).

Kaštela - Gradska dvorana u Kaštel Starom. Gledatelja 1500.
Suci: Milan Rajković i Bojan Brlas (obojica iz Rijeke).

Mladost Marina Kaštela: Ammerman, Giljanović, Stančin – Lukas, Damjanović, Šuker, Colić, Glaurdić, Božić, Polić, Stanić, Andrić, Skočić.

Mladost (Zagreb): Čičković, Orešković, Nojić, Mudrovčić, Marelić, Sadlaček, Mrakužić, Vernijer, Shimada, Čičković, Peterlin, Zimajković.

Autor: H. Hrgović