Odbojkašice pobjedom otvorile Prvu ligu!

Objavljeno: Subota, 05 Listopad 2013 22:24 Autor:
Odbojkašice Dubrovnika pobjedom su otvorile natjecanje u Prvoj ligi nakon čak 14 godina igranju u nižem rangu! U susretu koji je trajao nešto više od 120 minuta Dubrovkinje su slavile u četiri seta 3:1 (25:20, 19:25, 26:24, protiv do sada neporaženih Novogradiščanki.

Dubrovkinje su odlično otvorile susret, u prvom setu odmah preuzele kontrolu i nakon svega 25 minuta došle u vodstvo 1:0 (25:20). Treba istaknuti da su igračice Mirjane Vreće imale prednost 20:13 ali Novogradiščanke dolaze na samo dva poena zaostatka (20:18). Srećom nisu uspjele održati više od pet poena uzastopne te su Dubrovkinje na kraju slavile 25:20.

U drugom setu potpuno drugačiji pristup i pad domaćih igračica. Gošće su drugi set otvorile sa 4:0 i 7:1, a tijekom seta imale čak prednost 19:10. Dubrovkinje su napravile seriju 8-2, no nisu uspjele izdržati do kraja. Slavlje Novogradiščanki za izjednačenje u setovima.

Dubrovkinje su ponovile loš start iz drugog seta, istaknimo jedino izjednačenje na 5:5. Nakon toga ponovno je uslijedio 'uragan' Novogradiščanki, serija 0-6 za veliko vodstvo 5:11. No, veliki povratak igračice Mirjane Vreće napravile su za -2 (13:15). Treba istaknuti vrlo dobru igru tehničarke Ive Adžić i u super važnim trenucima blok Doris Bogoje. Dubrovkinje su stigle na samo poen zaostatka (15:16), a potom i do izjednačenja. Veliki preokret domaćina za 22:21, istaknimo da Dubrovkinje nisu iskoristile prvu set loptu. Novogradiščanke su izjednačile, a za veliko vodstvo pobrinula se Antonija Legčević, a potom i servis Doris Bogoje za 2:1 (26:24).

U četvrtom setu ponovno bolje otvaranje za gošće (0:3), no igračice Mirjane Vreće rade novi preokret i seriju 9-2 za vodstvo +4 (9:5). Nastavila se odlična igra domaćina, istaknimo da je Dubrovnik u jednom trenutku imao prednost 15:8. Veliku prednost Dubrovkinje su napravile za 21:12, a na kraju čevrtog seta 25:17 za konačnih 3:1!

U drugom kolu odbojkašice Dubrovnika igraju protiv OTP banka Pula u Puli.

Izvor:dbksport.hr