Odbojkašice Poreča pobijedile Vukovarke u posljednjoj domaćoj utakmici

Objavljeno: Srijeda, 19 Prosinac 2012 10:39 Autor:
Dvije utakmice prije kraja prve faze natjecanja Prve A lige odbojkašice Poreča stigle su do prvog ovosezonskog velikog cilja.

Poreč - Vukovar 3:0 (25:17, 25:21, 25:16).

Utakmica 11. kola Prve A lige odbojkašica, skupina I. Dvorana SRC Veli Jože. Gledatelja 250. Suci: Dean Poropat (Rovinj) i Igor Ruba (Pula).

POREČ: Danilović, Pahović, Zahirović (L), Sumić, Brletić 6, Miloš 12, Mostahinić 14, Burilo 1, Šaini 2, Sain, Žužić 5, Novosel 7.

VUKOVAR: Rajković (L), Ćirić, Savić (L), Đapić, Majer 3, Varnju 2, Mrđalović 1, Novalić 9, Lukinac 3, Đuričković 10, Marčinko, Čolak 4.

Dvije utakmice prije kraja prve faze natjecanja Prve A lige odbojkašice Poreča stigle su do prvog ovosezonskog velikog cilja. Pobjedom nad Vukovarom u posljednjoj ovogodišnjoj utakmici na domaćem parketu Porečanke su teorijski osigurale plasman u prvu jakosnu skupinu druge faze natjecanja, ulazak u elitnu skupinu četiri trenutno najbolja hrvatska ženska kluba, ujedno osigurale i najmanje četvrto mjesto u doigravanju za prvaka Hrvatske. Za ostvarenje tog uspjeha porečkim je odbojkašicama u nadmetanju s Vukovarkama bio potreban svega još jedan bod, odnosno dva osvojena seta. No, one su oproštaj od svoje dvorane u 2012. godini odradile onako kao što su i obećale, novom, već sedmom ovosezonskom ligaškom pobjedom, prvom prvenstvenom s maksimalnih 3:0. Za takvo ostvarenje trebalo im je desetak minuta više od sat vremena provedenih na parketu, a pritom su igrale u "drugoj brzini", taman koliko su trebale da vukovarskim odbojkašicama ne prepuste ni jedan set. Premda Vukovar u svojim redovima ima nekoliko solidnih pojedinki, ukupno nema dovoljnu kvalitetu da bi mogao ugroziti sigurnu domaću pobjedu djevojaka iz Velog Jože čiji je kapacitet ionako daleko veći od jučer prikazanog, ali su ga očito sačuvale za neke važnije susrete.

Prvi je set za 20-ak minuta otišao na stranu Poreča koji je u vrlo ranoj fazi stvorio veliku prednost od gotovo desetak poena, pri kraju se popeo i na najviših "plus deset" (22:12). Nešto veći otpor Vukovar je pružio u drugom setu, ali samo zato jer su se Porečanke malo uspavale u njegovoj završnici, pa su ispustile vodstvo od tri-četiri poena koje su većim dijelom držale. Gošće su pri kraju imale i dva poravnanja (19:19, 21:21), no Marina Novosel i Nika Mostahinić do kraja svojim poenima nisu dozvolile da Poreču taj set izmakne iz ruku. U trećoj dionici Vukovarke su imale i najveće vodstvo na utakmici od tri poena (9:6), što je očito bio "fitilj" koji je "zapalio" i "rasplamsao" igru Porečanki koje su prvo serijom 6:0 ponovno preuzele rezultat u svoje ruke i do kraja samo povećavale razliku.

Autor: Kristijan Klarić