Odbojkašice Rusije, Italije i SAD-a još ne znaju za poraz

Objavljeno: Subota, 04 Kolovoz 2012 08:32 Autor:

Četvrto kolo ženskog olimpijskog turnira u odbojci ponudilo je nekoliko odličnih susreta, a na kraju dana su najzadovoljnije odbojkašice Rusije, Italije i SAD-a koje još uvijek ne znaju za poraz.

Skupina A: Rusija i Italija odlučuju o pobjedniku skupine

Jedne od favoritkinja olimpijskog turnira odbojkašice Rusije i protiv Japana su nastavile s pobjedama. Nakon neizvjesnog prvog seta Rusija ubacuje u višu brzinu te s 25:17 dolazi do prednosti od 2-0. Međutim Japanke se ne predaju te osvajaju treći set, ali za preokret nisu imale snage pa Rusija dolazi do nove pobjede.

Svoju prvu pobjedu napokon je upisala i Dominikanska Republika koja je s uvjerljivih 3-0 bila bolja od domaćina. Da se radi o velikoj razlici u kvaliteti pokazao je prvi set koji Velika Britanija gubi s 25:9. U preostala dva seta domaćini se ipak malo bolje drže, ali nedovoljno da ozbiljnije zaprijete Dominikanskoj Republici.

U posljednjem susretu večeri Italija je očekivano potvrdila ulogu favorita te s 3-0 savladala Alžir. Ovom pobjedom Italija se izjednačila na vrhu s Rusijom te će upravo njihov dvoboj u posljednjem kolu odlučivati o tome tko će biti pobjednik skupine A

Rezultati:
Japan - Rusija 1-3 (25:27, 17:25, 25:20, 19:25)
Velika Britanija - Dominikanska Republika 0-3 (9:25, 18:25, 19:25)
Alžir - Italija 0-3 (11:25, 12:25, 17:25)

Skupina B: Amerikanke same na vrhu

Odbojkašice Sjedinjenih Američkih Država nastavile su s odličnim igrama te su bez većih problema došle do svoje četvrte pobjede čime su se na vrhu ljestvice odvojile od pratnje. Tijekom cijelog susreta Srbija nije mogla pružiti ozbiljniji otpor te su Amerikanke slavile s uvjerljivih 3:0.

Puno neizvjesnije bilo je u dvoboju između Brazila i Kine koji je na kraju pripao Brazilkama rezultatom 3:2. Brazilke su silovito ušle u dvoboj te sigurno osvojile prvi set, ali Kineskinje se ne predaju pa im drugi set pripada s 25:20. Velika borba vodila se u četvrtom setu koji je u konačnici pripao Kini pa se o pobjedniku odlučivalo u petom setu koji s 15:10 odlazi na stranu Brazila.

Slično je bilo i u susretu između Turske i Južne Koreje u kojem su slavile Turkinje s 3:2. Čak 27 poena Neslihan Darnel bilo je previše za vrlo dobre Koreanke koje su pokleknule tek u završnici petog seta koji je pripao turskoj rezultatom 15:12.