Odbojkašice uvjerljive, odbojkaši poraženi

Objavljeno: Petak, 16 Rujan 2016 23:16 Autor:
Odbojkašice uvjerljive, odbojkaši poraženi Foto: cev.lu
Započele su kvalifikacija za Europsko prvenstvo kod odbojkaša i odbojkašica. Naše reprezentacije ostvarile su danas polovičan rezultat. Odbojkašice su opravdale ulogu favorita skupine i pobijedile Slovačku. Odbojkaši nisu bili uspješni protiv Latvije, tim porazom već na startu kvalifikacija su si zakomplicirali situaciju u vezi plasmana na Europsko prvenstvo.

U Portugalu ženska odbojkaška reprezentacija Hrvatske je od Slovačke bila bolja s 3:0(25:12, 25:15, 25:18). Od početka su naše odbojkašice krenule silovito, kontrolirale utakmicu i Slovačku koja je ovog ljeta igrala finale Europske lige ostavile bez šanse. Dominacija je bila potpuna, napad je utakmicu završio s 54% realizacije. Sa po 12 osvojenih poena predvodile su ga Poljak i Fabris, Topić je pridodala 11 poena. U svim elementima igre Hrvatska je bila bolja, s igrom protiv Slovačke naše odbojkašice neće imati problema izboriti plasman na Europsko prvenstvo. Sutra ih čeka utakmica protiv Izraela.

Odbojkaši su s 3:0(25:19, 25:21, 25:19) u Slovačkoj poraženi od Latvije. Protivnik je bio bolji, mirniji, igrao je s manje oscilacija i zasluženo slavio. Prijem Hrvatske je bio je slab, isto tako i servis. 15 grešaka na servisu nije moglo ostati nekažnjeno protiv Latvije koja je odigrala kvalitetnu utakmicu. Sutra naši odbojkaši imaju priliku za popravak, igraju protiv Izraela.

Iz Slovačke nam se javio izbornik muške odbojkaške reprezentacije Hrvatske, koji je dao svoj kratki osvrt na poraz protiv Latvije:

Od početka utakmice, Latvija nas je pritiskala dobrim servisom i svaki set polako gradila razliku. Za razliku od njihovog, naš servis bio je i tehnički i taktički preslab za tako raspoloženog i kvalitetnog protivnika. Imali smo nekoliko šansi u  drugom setu pred kraj prelomiti utakmicu, ali nije bilo ni odlučnosti, a ni koncentracije. Objektivno rečeno, izgubili smo od ekipe koja je igrala puno bolje i konkretnije te je njihova pobjeda potpuno zaslužena.

Autor: M.G. / sport-hr.com