Odbojkašice završile sezonu pobjedom

Objavljeno: Subota, 31 Ožujak 2012 23:50 Autor:

Upravo kako su i započele drugi dio prvenstva, pobjedom 3:2 u gostima protiv Marčane, odbojkašice Dubrovnika su ga tako i završile, pobjedom 3:2 protiv Rovinja.

Dubrovkinje su u sportskoj dvorani Osnovne škole Mokošica, u kojoj kako kažu nisu nikad izgubile utakmicu, bile bolje u pet setova (25:21, 17:25, 25:18, 17:25, 15:13).

U utakmicu su krenule snažno. Početkom prvog seta imale su prednost od sedam poena (12:5) te iako su se gošće pred kraj seta uspjele približiti (21:17) Dubrovkinje su iz prve iskoristile set loptu (24:21) i tako pobijedile prvi set. U drugom setu dogodila se obrnuta priča. Rovinj je snažno startao i poveo (19:12), zatim (22:17) i tako izjednačio setove. Treći i četvrti set su otprilike bili podjednaki. Obje ekipe su pred kraj setova hvatale priključak. U trećem se Dubrovnik "odljepio" na (19:15) i uspio zadržati razliku sve do set lopte (24:18) kada je Andrea Urlić uspješnim napadom osigurala svojoj ekipi pobjedu nad trećim setom.

Rovinj je nakon 2:1 u setovima morao stisnuti u četvrtom i to je i učinio. Nakon par izjednačenja (6:6) i (11:11) Istrijanke su pred kraj seta svojom igrom odlučile da će se igrati peti i tako pobijedile četvrti set (25:17). Nakon (10:10) u posljednjem setu Dubrovnik je napravio tri poena za redom (13:10) i ubrzo stigao do set lopte (14:12) koju je nakon servisa Marijele Prkačin propustio (14:13). No, dogodila se greška gošći te je uslijedilo veselje Dubrovnika ...

Odbojkašice Dubrovnika u 18. odigranih kola Prve B hrvatske lige ostvarile su osam pobjeda i deset poraza te tako prikupile 23 boda koja su im osigurala 6. mjesto na prvenstvenoj tablici u konkurenciji deset ekipa.

- Prezadovoljna sam što smo s pobjedom zaključile sezonu. Mogu reći da sam uživala u našoj igri danas. Cure su se maksimalno potrudile ... Imam osjećaj da kad bi sad počinjalo prvenstvo da bi mogle ostvariti puno bolji plasman i zato vjerujem da ćemo se za iduću sezonu jako dobro pripremiti te ostvariti još bolji rezultat - kazala je trenerica Dubrovnika Zina Urlić.

Konačni poredak svih ekipa se još ne zna obzirom da nisu odigrana sva kola.

Izvor: Dubrovački vjesnik