Odbojkaški sakupili 25.000,00 kn za liječenje 6. godišnje Maje Petrović

Objavljeno: Utorak, 27 Listopad 2015 Autor:

U SD Sutinska Vrela u Podsusedu pred oko 1000 gledatelja u organizaciji Odbojkaškog kluba Olimpik odigrana je donacijska utakmica 3. kola 1.B odbojkaške lige između OK Olimpika i OK Karlovac. Amazonke su u napetoj utakmici savladale gošće iz Karlovca rezultatom 3:2 (25:23,25:15,16:25,20:25,15:10).

OK Olimpik je zahvaljujući ljudima dobra srca uspio sakupiti toliko potrebnih 25.000,00 kn od prodaje ulaznica za utakmicu. Navedeni iznos bit će doniran za liječenje 6. godišnje Maje Petrović kojoj joj je prije više od godinu dana dijagnosticiran neuroblastom, zloćudni tumor nadbubrežne žlijezde s metastazama u limfnim čvorovima vrata te u koštanoj srži. Utakmici je nazočila izaslanica gradonačelnika grada Zagreba Milana Bandića potpredsjednica Gradske skupštine Jelena Pavičić Vukičević, tajnica udruge za bolesti štitnjače gospođa Verica Mešić, Sandra Perković s obitelji, predsjednik GČ Podsused Vrapče gdin. Dubravko Peroš, predstavnici GČ Stenjevec gdin. Ranko Bandić, gdin Ivan Zanoški te mnogi drugi

U organizaciji donacijske utakmice sudjelovalo je preko 50 volontera iz redova Odbojkaškog kluba Olimpik. Dok su karte za utakmicu kupovali su ljudi iz čitave Hrvatske kao i mnoge tvrtke iz Zagreba:

Zagrebačke mažoretkinje, Securitas Hrvatska d.o.o., Ecoel usluge d.o.o., Baloni Dubrava d.o.o., Pleter baloni d.o.o., Rox d.o.o., 4filma d.o.o., RG Sport Centar, KK Podsused, GNK Dinamo kadetska selekcija na čelu s trenerom Jozo Bandić, NK Vrapče, DVD Trešnjevka, DVD Kustošija, Dizajn by Ucović, Tiskara Regata d.o.o., Gradnja Osijek, Udruga Kamensko Creativa, Izvorni običaji udruga, Vulkal d.o.o., Caffe bar Elite Črnomerec, Caffe bar Harvest Gajnice, Zoran Rešetar obrt, OK Fortis Volta, OK Medveščak, OK Dinamo, štićenici Dječjeg Doma A.G.Matoša, Selska 132 i građani velikog srca sljedećih gradova Osijek, Rijeka, Zadar, Popovača, Kutina, Samobor i Zagreb.

Predsjednik Odbojkaškog kluba Olimpik izjavio je:“naša srca su sada ispunjena poput tribina u Sutinskim Vrelima. Danas su ljudi iz cijelog Zagreba i Hrvatske došli pomoći maloj princezi Maji u brorbi protiv zločeste vile, kako ona naziva svoju zločudnu bolest. Sretni smo što smo bili u prilici pomoći našoj Maji da prikupi dio sredstava za njeno liječenje.“

Trener OK Olimpika Tomica Rešetar nakon utakmice je izjavio: „ na tragu posljednje utakmice i ovaj put uspjeli smo izboriti pobjedu u 5 seta. Prvi set započeo je nervoznom izvedbom i ozljedom Ive Vujčić (dizač), ali kako se set približavao kraju disciplinirano smo izvodili dogovorene zadatke, te diktirali ritam igre i uspješno završili set minimalnom razlikom! Drugi set dominirali smo servisom, blokom i posljedično visokom efikasnošću u kontranapadu! u trećem setu padom koncentracije i povećim greškama kod prijema servisa na početku omogućili smo protivniku stvaranje velike razlike koju nismo uspjeli nadoknaditi ni na kraju seta, a da stvari budu gore Kristina Pilaš (centralni bloker) zadobila je ozljedu koljenog zgloba te je morala izaći iz igre! Slično je izgledao i prvi dio četvrtog seta, nakon čega polako počinjemo graditi vlastitu igru, međutim to nije bilo dovoljno za osvajanje seta, ali je bila dobra najava za početak petog seta! Peti set započeo kvalitetno i izjednačeno, te smo tek u drugoj polovici uspjeli steći bodovnu razliku koju smo povećali i zadržali do kraja seta! Ono što je bitno istaknuti je to da je naša ekipa već dvije utakmice za redom pokazala jedan borbeni karakter i psihičku stabilnost bez obzira na oscilacije u izvedbi! Također pokazujemo jedan istinski mentalitet grupe u kojem sve igračice daju svoj doprinos najprije na treninzima, a onda i na utakmici! Za kraj ne možemo zaboraviti i ne spomenuti naše navijače koji su nam pripremili pravi navijački spektakl, te nas unaprijed zadužuju našom dobrom igrom!“