Odlična premijera mladostašica u Challenge kupu, 3-0 protiv Mađarica

Objavljeno: Petak, 13 Studeni 2015 00:07 Autor:

Fantastičnu europsku premijeru priredile su odbojkašice Mladosti svojim navijačima pobjedom nad mađarskom Teva Gödöllöm u kvalifikacijskoj fazi Challenge kupa. Završilo je sa željenih 3-0 za domaće (25-21, 25-15, 25-19).

Mađarice su bolje ostvorile utakmicu, održavale su vodstvo i bile su ozbiljna prijetnja sve do 20-20, ali vrlo kompaktna postava Mladosti (s naglaskom na sjajne napadačice) nije im dopustila osvajanje seta. Lucija Mlinar učestalo je probijala mađarski blok, a s njom su se nadopunjavale vrlo raspoložene Franka Vugec i Valentina Vrbanc. Kroz sredinu su “pukotine” pronalazile Jurišić i Božić. U drugom setu mladostašice su pokazale svu raskoš svojih mogućnosti. Vrbanc je sredinom seta napravila lijepu seriju poena, ali “šećer za kraj” stigao je s izvrsnim servisima Klare Perić. Od 20-15 do kraja seta gošće nisu uspjele ukrotiti nijedan ubačaj mladostaške tehničarke. Takvo što rijetko se viđa u završnicama seta, ali i u odbojci općenito…
Treći set briljantno su otvorile Vugec i s nekoliko “nizanih” blokova Jurišić. Domaće su imale 9-2 i tek su se malo opustile u središnjem dijelu seta, što su Mađarice iskoristile da se približe (15-13). No, ponovno su proradile domaće napadačice i bez imalo neizvjesnosti europremijera je privedena kraju. Osim napada, odličan je bio i domaći servis - u oba pravca. Na prijamu nije bilo stresa, Božičević i suigračice držale su ga cijelo vrijeme pod kontrolom.

- Puno toga večeras je funkcioniralo kod nas - prije svega prijam servisa, iza njega napad. Radili smo dosta lakih promjena, funkcionirali na visokoj razini u sva tri seta. Rastemo iz utakmice u utakmicu, jako smo se digli u ovih mjesec dana – zadovoljan je bio trener Mladosti Edo Klein, ne zaboravivši izreći i ambiciju za uzvrat, a ukratko ona se svodi na novu pobjedu.

Ponajbolja mladostašica Lucija Mlinar, jedina iz postave koja je iskusila europske parkete, kratko je prokomentirala prvu europsku pobjedu svoje ekipe:

- Taktički smo dobro odigrale, iskoristile smo činjenicu da nas suparnice slabo poznaju, uz to imale smo i jaču podršku s tribina, nego inače… Sve to rezultiralo je ovom pobjedom…

MLADOST: Čulo, Perić 6, Malević (L), Cvetnić, Mlinar 15, Božičević (L), Lukić, Božić 6, Vrbanc 13, Jurišić 4, Strunjak, Vugec 15. TRENER: Edo Klein

TEVA GÖDÖLLÖ: B. Szabo, Halla, Czina 7, Hornok 1, Nagy 1, Takacs 9, A. Szabo 8, Stefanik 1, Szeles 9, Kalotai 2, Kovacs (L), Banlaki (L). TRENER: Andras Horvath

Igra se na dvije utakmice (uz eventualni “zlatni set”), a drugi i odlučujući dvoboj na rasporedu je 25. studenoga u Gödöllöu.