OK Centrometal osigurao peto mjesto uoči doigravanja

Objavljeno: Nedjelja, 15 Ožujak 2015 Autor:

Maksimalnom pobjedom od 3:0 protiv Karlovca odbojkaši Centrometala osigurali su peto mjesto prije početka doigravanja za prvaka.

Sama utakmica protekla je u brojnim izmjenama u sastavu domaćih. Gosti koji već drugu utakmicu zaredom igraju u bitno drugačijem sastavu od ostatka sezone pružili su dobru igru, najbolju do sada ove sezone u Nedelišću, a ovo im je već treća utakmica u Atonu (drugi puta u prvenstvu i jednom u kupu). No domaći kao da su igrali taman toliko koliko je bilo potrebno da se osvoje novi bodovi.
U početnoj postavi Centrometala pomalo neubičajeno našli su se Puđa i Kopačević. Karlovac je poveo 5:2. Odmah domaći izjednačuju i prelaze u vodstvo od tri poena prednosti. Pred kraj seta je i 21:14. Malo su se približili Karlovačni na tri poena zaostatka, ali set završava 25:20.
U drugom setu kod Centrometala većinu seta odigrao je mladi Juras. Bilo je neizvjesno do 11:9, no nakon toga sve je u znaku domaćih koji stalno povečavaju prednost do konačnih 25:14.
Treći set Karlovac je poveo 10:7. Tada trener Kirić vraća u igru Kurteša, no prednost gostiju raste do pet poena. Kasnije je i 10:16. Smanjio je Centrometala na tri poena zaostatka, da bi u završnici Karlovčani opet imali 22:16. Odličnim servisima Kurteša Centrometal dolazi na poen zaostatka. Nakon 23:21 za Karlovac igrači Centrometala sa tri uzastopna poena dolaze do prve meč lopte koju ne koriste. Potom niti gosti ne koriste dvije set lopte. Na kraju Palinkaš direktnim servis poenom donosi pobjedu Centrometalu sa 29:27.
- Realno ja sam najveći krivac što je bilo neizvjesno pred kraj trećeg seta. Radio sam brojne izmjene i jasno da onda nije niti moglo biti neke konstante u igri mojih igrača. Ali opet, ovo je bila prilika da zaigraju svi, a rezultat niti jednom po meni nije dolazio u znak pitanja. Mogli smo izgubiti eventualno jedan set, ali vjerujem da bi tada četvrti set lagano išao u našu korist - izjavio je trener Kirić nakon utakmice
U slijedećem kolu Centrometal gostuje u Rijeci u susretu koji ne donosi neki rezultatski značaj. U ovoj skupini Centrometal je osigurao peto, a Rovinj šesto mjesto. U manje kvalitetnu skupinu prve lige naredne sezone ispadaju Rijeka i Karlovac. Na njihovo mjesto dolaze Gorica iz Velike Gorice i Šibenik.

Broj jedan u doigravanju imat će Kaštela, broj dva zagrebačka Mladost, dok o poziciji broj tri direktno narednog vikenda odlučuju Mursa i Sisak u Osijeku. Poraženi u tom susretu bit će protivnik Centrometalu u doigravanju koje kreće već u srijedu 25. ožujka. Iz lige ispadaju igrači iz Slavonskog Broda, a drugog putnika za niži rang dobit će se u direktnom susretu u Zagrebu gdje se sastaju Croatia i Varaždin Volley.

OKM CENTROMETAL – OK KARLOVAC  3:0 (20,14,27)