OK Gorica u problemima zbog ozljeda

Objavljeno: Četvrtak, 15 Ožujak 2012 Autor:
Nakon drugog poraza u ovoj sezoni u 2.A odbojkaškoj ligi (centar), odbojkaši Gorice nalaze se na trećem mjestu s četiri boda zaostatka za vodećim Totovcem, no osim pada u poretku Goričane su počele mučiti i ozlijede.

U nedjeljnom susretu 17. kola 2.A lige (centar) Goričani su ugostili momčad Medicinara. Kao i uvijek, ta je utakmica bila svojevrstan derbi lige jer se Gorica prije tog susreta nalazila na prvome mjestu, a Medicinar na drugome. No, Medicinar je ovoga puta ima mnogo više sportske sreće i odnio je pobjedu s 1:3 u setovima (25:23, 23:25, 17:25, 25:27).

Da stvar bude još gora, tijekom trećeg seta ponovno se ozlijedio prvi tehničar Gorice, ujedno i njihov trener, Branimir Lozej. Njegova ozljeda desnog koljena datira još od kraja prošlog dijela sezone te se na njegov povratak u ovoj sezoni ne može računati. S druge strane, klupa Gorice vrlo je velika te neće biti problema pokrpati momčad.

Nakon prošlotjednog poraza od Mladosti 3:0 pobjeda u susretu s Medicinarom bila je prioritet. Nekoliko teških prošlotjednih treninga i vrlo motiviran rad odbojkaša rezultirao je vrlo kvalitetnim prvim setom, kojeg su i dobili s 25:23. Drugi su set Goričani također skoro dobili, ali nedostajalo je koncentracije u posljednja dva poena. Kako su u trećem setu ostali bez tehničara, i zaredali nekoliko pogrešaka, set je uvjerljivo pripao gostima.

U tom se trećem setu momčad Medicinara „podignula", te su dobili elana za četvrti set. No, u njemu se Goričani nisu predavali. Nošeni nekolicinom vjernih navijača u dvorani OŠ Nikole Hribara, uspjeli su se nositi sa svakim napadom protivnika. Iako vidno oslabljeni, Goričani su imali priliku i ući u peti, odlučujući set. Nakon vodstva od 24:23 te nakon njega s još nekoliko set lopti, nisu uspjeli dobiti četvrti set. Medicinar se u ovom susretu ipak pokazao kao kvalitetnija, ali i smirenija momčad. Prisjetimo se samo da su Goričani u prvom dijelu sezone u gostima kod Medicinara uspjeli slaviti 3:2. I ta je utakmica bila vrlo naporna i neizvjesna, no i tijekom nje se ozlijedio odbojkaš Gorice. Tada je lijevo koljeno ozlijedio prvi pucač Gorice Matija Šulc, koji će se vratiti na terene tek iduće sezone.

„Ozlijeđena" Gorica tako će se već ovoga vikenda pokušati popeti u poretku. U nedjelju u dvorani OŠ Nikole Hribara Goričani ugošćuju momčad OK Toplica s kojima igraju zaostalu utakmicu 13. kola. Kako je momčad Toplica posljednja na ljestvici sa samo jednom pobjedom, Goričanima će ova utakmica biti dobro zagrijavanje i uigravanje za kraj sezone. Nakon nedjeljnog susreta, Goričanima preostaje još samo četiri kola.

Izvor: VG danas