Omrčen i Macerata ipak bez Final Foura

Objavljeno: Petak, 02 Ožujak 2012 18:23 Autor:

Macerata Igora Omrčena poražena je na gostovanju u Trentinu u uzvratu četvrtfinala odbojkaške Lige Prvaka te se na taj način oprostila od natjecanja. Polufinale su još izborili Zenit Kazan i iznenađujući Arkas Izmir, koji je do Final Foura došao velikim preokretom.

U prvom četvrtfinalnom dvoboju odbojkaške Lige Prvaka Macerata je na svom terenu u pet setova svladala Trentino. Tako su Igor Omrčen i suigrači na gostovanje u Trento otišli s puno nade, uvjereni da mogu izbaciti osvajače zadnja tri naslova prvaka Europe. Ipak, Trento je uvjerljivo dobio prvi set, 25:18, a nakon puno veće borbe osvojio je i drugu dionicu s 25:22.

U trećem setu Macerata je vodila 14:12, no Trento je izjednačio na 18:18 blokom Birarellija i potom zaredao četiri poena za bijeg na 22:18. Set se završio s 25:21 i o prolazu u polufinale trebao je odlučiti zlatni set. U toj odlučujućoj dionici domaći su poveli 4:1, ali je Macerata odmah reagirala i upravo je Omrčen izjednačio na 4:4.

Međutim, to je bilo sve od gostiju. Trento je ušao u veliku seriju i došao do nedostižnih 12:6. Zlatni set završio se na 15:9 i Trentino je tako četvrti put zaredom ušao u Final Four. Domaće je sa 17 poena, od čega čak šest u zlatnom setu, vodio Osmany Juantorena. Kod Macerate je najbolji bio Cristian Savani s deset poena, a Igor Omrčen dodao ih je sedam, sa svega 23% u napadu u prva tri seta.

Dan ranije je Final Four, pomalo iznenađujuće, izborio turski Arkas Izmir. Turci su u prvom susretu izgubili 3:0 kod Lokomotiva iz Novosibirska, no u uzvratu su priredili pravo čudo. Gubili su 2:0 u setovima, što je značilo da moraju dobiti preostala tri, a potom i zlatni set. Znači trebala su im četiri uzastopna seta za neočekivani ulaz među četiri najbolje na kontinentu. Treći set Arkas je dobio s 25:22, u četvrtom je gubio 8:4, ali ga je dobio s 25:23, a peti set je uzeo na razliku, 16:14. Na kraju su domaći osvojili i zlatni set s 15:11 i tako postali prva turska momčad koja je izborila nastup na Final Fouru Lige prvaka za odbojkaše.

Obzirom da je Belchatow svoje mjesto u polufinalu osigurao već ranije kao domaćin završnog turnira, ostalo je za odredili tek jedno mjesto. O njemu su odlučivali Friedrichshafen i Zenit Kazan, no u ovom okršaju nije bilo potrebno otići u zlatni set. Rusi su doma slavili 3:0, a na uzvratu u Njemačkoj ponovno su ostvarili isti rezultat i drugu godinu zaredom došli na Final Four.

Final Four je na rasporedu 17. i 18. ožujka u Lodzu, gdje se igralo i prije dvije godine. U polufinalu će poljski Skra Belchatow igrati protiv turskog Arkas Izmira, a Trentino će kao protivnika imati Zenit Kazan, kojeg su Talijani svladali u prošlogodišnjem finalu. Ako ponovno osvoji naslov, Trentino će izjednačiti rekord uzastopnih titula, kojeg sa četiri naslova u razdoblju od 1986. do 1989. drži CSKA Moskva.

Liga prvaka, Playoff 6, uzvrati: Arkas Izmir - Lokomotiv Novosibirsk 3:2 (25:27, 18:25, 25:22, 25:23, 16:14), zlatni set 15:11

Friedrichshafen - Zenit Kazan 0:3 (21:25, 21:25, 24:26)

Trentino - Macerata 3:0 (25:18, 25.22, 25:21), zlatni set 15:9

Izvor: Sportnet