Osječani opasno zaprijetili, Mladostaši preokrenuli na 3-1

Objavljeno: Nedjelja, 15 Studeni 2015 Autor:

U 6. kolu domaćeg odbojkaškog prvenstva seniori HAOK Mladost svladali su osječku Mursu sa 3-1 (13-25, 25-19, 25-21, 25-11).

Kako je počelo, činilo se da će bodovi završiti u Slavoniji. Osječani su neviđenom lakoćom osvojili prvi set, domaći sastav djelovao je umorno od europskog iskušenja u istome tjednu. Nemotiviran, neučinkovit, neprepoznatljiv…

- Katastrofalno je počelo, opet se dogodio pristup koji se pojavljuje treću utakmicu zaredom i koji je jednostavno nedopustiv. Barem dok sam ja trener, to je neprihvatljivo ponašanje, plaćen ili neplaćen igrač - na isto se svodi. Jedino što priznajem je da se netko bori i da dokaže zašto je tu i zašto smo tu. Ne može se dogoditi da dođe gostujuća momčad u Dom odbojke i ostavi nas na 13 poena. To je naprosto nedopustivo, ne zanimaju me poslije ostali setovi - s puno žuči u glasu komentirao je dvoboj trener Mladosti Tomislav Mišin.

Drugi set već je bio druga priča. Reprezentativac Fran Peterlin preuzeo je odgovornost i usmjerio dvoboj (kasnije i bodove) na konto domaćeg sastava. Od vodstva 10-6 i 13-7 Osječani se nisu uspjeli ozbiljnije približiti. Mladost je potpuno preokrenula utakmicu u trećem setu, kada su gosti uspjeli održavati egal do 14-14. Marko Kepčija je snažnim servisima (u maniri Kreše Prlića) pokušavao uzdrmati pozitivan ritam domaćina. I s druge strane stizao je adekvatan odgovor s crte početnog udarca. Posebno inspirativan bio je Marino Marelić, ali dosta problema donosili su i lagani, ali vrlo neugodni, servisi dizača Krune Strahije. Mladost se odlijepila tek na 18-16 i uspješno finalizirala treći set. U završnom setu momčad Tome Pauna pomalo je izbacila iz takta i ozljeda gležnja Kristijana Šućura (pri omjeru 4-2 za Mladost). U nastavku je igrala samo jedna momčad, predvođena Peterlinom, Marelićem i Nikačevićem. Osim Martinka i libera Kosa, zasluženu minutažu dobio je i mladi Brčić, a jednako tako i trener Murse u četvrtom je setu u velikoj mjeri dao priliku igračima s klupe.

MLADOST: Kos (L), Orešković, Nikačević, Martinko, Mrakužić (L), Strahija, Šmitlehner, Peterlin, Marelić, Zelenika, Brčić, Rendić. TRENER: Tomislav Mišin

MURSA-OSIJEK: Kepčija, Kolarić, Suk, J. Šućur, Oršolić (L), Jurić, K. Šućur, Link, Stanković, Benc, Brčić, Marošević. TRENER: Tomo Paun

Mladostašima u četvrtak (17:00h) slijedi uzvratni dvoboj Challenge kupa s Amstettenom.