Pobjeda Karlovčanki, prvi bod Mladosti

Objavljeno: Nedjelja, 10 Studeni 2013 Autor:
Pobjedom u Zaprešiću, odbojkašice Karlovca privremeno su se probile na 2. mjesto ljestvice Skupine zapad Druge A hrvatske lige centar, dok su odbojkašice dugoreške Mladosti osvojile prvi ovosezonski bod.

Karlovčanke su na gostovanju kod ekipe Neba bile uvjerljive u prvom setu i dobile ga s 25:17. U drugom su domaćinke pružile malo jači otpor, no i taj je otišao na stranu Karlovca rezultatom 25:22, dok je treći set ponudio malu dramu, u kojoj su se ponovo bolje snašle karlovačke odbojkašice i s 27:25 zaključile susret i osvojile sva tri boda. Trenutno su drugoplasirane s 13 bodova, a mogle bi i zadržati tu poziciju ukoliko Petrinja danas izgubi u Sisku.

'Mladostašice' iz Duge Rese u domaćem dvoboju s Glinom došle su do svog prvog ovosezonskog boda, no bile su vrlo blizu i pobjedi. Glinjanke su dobile prvi set poprilično lako s 25:16, no domaće su uzvratile u drugom s 26:24. Treći set ponovo lagano osvajaju gošće s 25:14, no domaće igračice u četvrtom još jednom uzvraćaju s 26:24 i odvode dvoboj u peti set. U odlučujućoj dionici susreta Dugorešanke su vodile s 10:6 i bile nadomak prvoj pobjedi, no Glinjanke su preokrenule na 16:14 i uzele dva boda, a 'mladostašicama' ostavile utješni bod. Ipak, i s tim jednim bodom dugoreške odbojkašice pobjegle su s dna ljestvice i 'fenjer' prepustile Ivanić Gradu.

Plavi zmaj u ovom je kolu bio slobodan. Sljedećeg vikenda Mladost gostuje kod posljednjeplasiranog Ivanić Grada, Plavi zmaj dočekuje vodeću i neporaženu zagrebačku Mladost 2, a Karlovčanke su slobodne.