Porečke odbojkašice pobijedile gošće iz Velike Gorice

Objavljeno: Utorak, 04 Prosinac 2012 Autor:
Odbojkašice Poreča Odbojkašice Poreča Foto: glasistre.hr
Nakon što su u srijedu pobjedom u Splitu u četvrtfinalu Kupa Hrvatske "izliječile rane" zbog prošlotjednog ligaškog domaćeg poraza od pulske OTP banke, odbojkašicama Poreča nije dugo trebalo da se starim pobjedničkim navikama vrate i u prvenstvu.

Utakmica 9. kola Prve A lige odbojkašica, skupina I: Poreč - Azena 3:1 (18:25, 25:17, 25:18, 25:8). Dvorana SRC Veli Jože. Gledatelja 350. Suci: Dravko i Ana Stipaničev (oboje Rijeka).

POREČ: Danilović, Pahović 6, Zahirović (L), Novosel 14, Brletić, Miloš 16, Mostahinić 9, Burilo, Šaini 8, Sain, Duspara, Žužić 7.

AZENA: Visković, Lončar 11, Bečić 6, Klafurić, Breko 2, Marić 8, Matić 9, Solomun 8, Županić, Lukić, Reščić (L), Radoš (L).

Isprobani recept

Isprobani recept "suparnicama set, nama tri boda", koji su primjenjivale u većem dijelu sezone, Porečanke su primijenile i u najznačajnijoj domaćoj utakmici dosadašnjeg dijela prvenstva. U velikom derbiju dva vodeća kluba Prve A lige porečke su odbojkašice pred lijepo ispunjenim tribinama Velog Jože i Azenu i svu ligašku konkurenciju još jednom pobjedom samo podsjetile tko su liderke prvenstva i tko s vrha predvodi prvoligašku karavanu.

No, samo otvaranje utakmice s Velikogoričankama nije nagovješćivalo konačan rasplet. Razigrane gošće su, naime, u prvom setu dokazale da su najkvalitetnija ekipa koja je ove sezone gostovala u Velom Joži i taj set riješile u svoju korist. Nakon izjednačenih 5:5 upale su odbojkašice Poreča u poen-dva zaostatka, a Azena je potom od svog vodstva 9:8 napravila seriju od pet poena, otišla na "plus šest (14:8) i taj zaostatak domaće igračice do kraja seta više nisu uspjele dohvatiti.

Prema planu

I gotovo do polovice drugog seta rezultat je bio u rukama Goričanki koje su vodile 12:6. Međutim, od tog trenutka kao da su Porečanke rekle "dosta"! Zaigrale su svoju u već niz navrata prikazanu angažiranu i učinkovitu igru i prednost gošći se počela polako "topiti". Od svog zaostatka 10:15, s raspoloženima Novosel, Miloš i Žužić, odnosno s četiri odlična servisa Miloš i čak osam Žužić, ušle su porečke odbojkašice u nezaustavljivu seriju od 15:2 i iskoristile svoju drugu set-loptu za poravnanje rezultata na 1:1 u setovima.

Na početku trećeg seta stvorio je Poreč solidnu prednost (5:1, 6:2), ali se Azena vratila u utakmicu i sredinom seta vodila s poenom prednosti u pet navrata. No, od poravnatih 14:14 ponovno su kontrolu situacije na terenu, predvođene Marinom Novosel, preuzele Porečanke i serijom 11:4 odjurile do osvajanja tog seta. U četvrtom setu na terenu je postojala samo jedna ekipa, porečka, s obzirom da su Goričanke upisale svega osam poena, točnije domaće su ih igračice deklasirale i od svog vodstva 7:6 napravile ogromnu seriju 18:2 te zaključile susret kako su i planirale, pobjedom.

Autor: K. K.