Prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke u Rovinju

Objavljeno: Nedjelja, 22 Siječanj 2017 21:12 Autor:
Prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke u Rovinju Foto: D. Ivančić

Ovog vikenda, točnije 20., 21. i 22. siječnja Rovinj je bio domaćin još jednog velikog odbojkaškog događaja. Ovog puta okupili su se najbolji juniorski muški i ženski timovi povodom prvenstva Hrvatske za juniore i juniorke. U muškoj konkurenciji sudjelovalo je ukupno sedam klubova a tijesnu pobjedu odnio je HAOK Mladost dok je u ženskoj konkurenciji sudjelovalo osam klubova a pobjedu su zasluženo odnijele djevojke iz HAOK Mladosti.

Nakon razigravanja po skupinama kod juniorki se finale igralo između HAOK Mladosti i ŽOK Osijeka. Iako su Osječanke držale korak s djevojkama iz HAOK Mladosti te su u svakom setu bile tek nekoliko poena u zaostatku, u konačnici je HAOK Mladost odnio pobjedu od uvjerljivih 3:0 u setovima.

Kod juniora se finale igralo između HAOK Mladosti i OK Croatie. Ta je završnica bila mnogo napetija od finala juniorki. Obje momčadi borile su se za svaki poen a vodstvo se mijenjalo nakon svakog seta. Ipak, dečki iz HAOK Mladosti uspjeli su osvojiti posljednji set te su pobijedili s 3:2 u setovima.

Odličja najboljima podijelili su Zdeslav Barač, predsjednik HOS-a, Toni Brdarić, član Upravnog odbora HOS-a i Arduino Popović, dopredsjednik HOS-a.

Najboljim igračima i igračicama priznanja su uručili izbornici – juniorkama Miroslav Aksentijević, izbornik ženske seniorke reprezentacije a juniorima Zvonimir Bogdanović, izbornik muške kadetske reprezentacije.