Repriza prošlogodišnjeg finala

Objavljeno: Četvrtak, 17 Srpanj 2014 10:55 Autor:

Rusija je jučer došla do pobjede uz dosta muke te nakon dva i pol sata igre. Propustili su susret završiti u četvrtom setu, a danas ih čeka svježi Brazil željan dobrog rezultata.

Branitelji naslova jučer su vrlo slabo otvorili susret. Iran je dominirao cijelim prvim setom, a Rusija nije imala odgovor na brzu igru protivnika. Dovoljno je reći da su Rusi u toj dionici bili bez as servisa i bloka. Servis im je bio boljka tijekom cijelog susreta i to je jedan od segmenata koji danas mora biti puno bolji. Jučer su dvoboj završili sa 15 pogrešaka i samo jednim asem.

U nastavku su uhvatili svoj ritam, primirili Irance i okrenuli rezultat na 2-1 u svoju korist. Sama završnica četvrtog seta ponudila je Rusiji dvije meč lopte koje nisu iskoristili, a u produženom setu imali su još dvije prilike. Nakon 46 minuta igre Iran je osigurao bod i krenulo se u odlučujući peti set. Na krilima uspjeha Iran je poveo 3-0 i 5-1, ali tada je do izražaja došlo rusko iskustvo. Nisu klonuli, nisu se predali nego serijom od pet poena još jednom okrenuli rezultat. Na polovici tie breaka Rusija je imala minimalnu prednost (8-7), no odličnim servisima Muserskog i sa nekoliko dobrih reakcija Spiridonova dopustili su Irancima samo jedan poen do kraja susreta.

Zbornaju je predvodio Muserskiy sa 20 poena dok je Pavlov dodao 17. Odlično su igrali igrači iz drugog plana koji nisu od početka krenuli u dvoboj. Tu se misli na blokera Volvicha sa 11 poena te primače Savina (12p) i Spiridonova (10p). Najveći ruski problem osim slabog servisa bio je iranski korektor Ghafour koji ih je bombardirao sa 30 poena.

- Bio je to vrlo težak susret i Iran se pokazao kao neugodan protivnik. Oni su trenutno momčad u vrlo dobroj formi, no mi smo Rusija i od nas se očekuju samo pobjede. Sutra igramo protiv sjajne momčadi Brazila. Znamo što treba napraviti da dođemo do pobjede - izjavio je nakon jučerašnjeg dvoboja primač Sergey Savin.

Možda će nekome Savinova izjava zvučati podcjenjivački, no zapravo se čini da su Rusi više skautirali Brazil nego Iran. Izbornik Voronkov je prije početka turnira zaključio da su oni i Brazilci glavni favoriti skupine te je iznio opservaciju o današnjem protivniku:

- Brazil ulazi u turnir sa dobrim vjetrom u leđa i glavni su favoriti za naslov. Činjenica da su slabo ušli u natjecanje karakteristična je za njihov proces treninga i sada su se izgradili kao momčad. Biti će vrlo neugodan protivnik svima.

Brazil je otvorio Svjetsku ligu sa šest domaćih susreta nakon kojih su imali jedan od najlošijih nizeva na svim natjecanjima. Izgubili su četiri od tih šest dvoboja, a slavili su protiv B sastava Poljske, a Iran su dobili tek nakon pet setova. Izbornik i igrači bili su vrlo samokritični, no nastavili su sa radom što im se u konačnici isplatilo. Došli su u Firencu u vrlo dobroj formi koju žele okruniti jubilarnim desetim naslovom.

- Naporno smo radili nakon slabog starta. Prve plodove truda ubrali smo plasmanom na završni turnir, no ne mislimo ovdje stati - potvrdio je tehničar Bruno Rezende.

Brazilci ovaj dvoboj dočekuju sa nizom od tri vrlo vrijedne gostujuće pobjede koje su im donijele kartu za Firencu. Svladali su Poljsku u drugom dvoboju te upisali dvije pobjede protiv domaćina Italije.Unatoč slabim rezultatima izbornik je ostao vjeran istim igračima što se pokazalo najboljom opcijom.

- Znamo da neće biti lagan put do finala. Iran i Rusija su bez svake sumnje vrlo kvalitetne ekipe, ali nemamo izbora. Ako želimo biti najbolji, moramo pobijediti sve konkurente - dodao je bloker Sidao.

Dvoboj Rusije i Brazila repriza je prošlogodišnjeg finala Svjetske lige. Rusi su izašli kao pobjednici (3-0), a ključne figure bili su Nikolay Pavlov i Dmitriy Muserskiy. Obojica će i danas nastupa za Rusiju, a općenito u odnosu na prošlu godinu vrlo je malo promjena u oba sastava.

- Igranje protiv Rusije traži puno strpljenja. Oni imaju moćne blokere stoga naši servisi moraju biti izuzetno učinkoviti - ponudio je recept za današnji ogled korektor Wallace.

Najave gotovo svih današnjih odbojkaških utakmica pronađite na portalu dvoznak.com, adresi za pametno klađenje.