Rovinjke ugodno iznenadile

Objavljeno: Ponedjeljak, 16 Veljača 2015 Autor:

Već u prvom kolu razigravanja u 1. skupini Prve A lige odbojkašica za ugodno iznenađenje pobrinule su se rovinjske odbojkašice koje su slavile na gostovanju u Kašteli. Ovom zasluženom pobjedom igračice trenera Samuela Benussia na najbolji su način domaćinu uzvratile za poraz u Kupu.

Od samog početka Rovinjke su Kaštelankama nametnule oštru igru s preciznim serviranjem i još boljim prijemom. Nakon izjednačene igre na početku igračice Marine Kaštela prve dolaze u vodstvo (13:10 i 19:18), ali tada je kod gošći proradio inat. Najprije su Rovinjke poravnale (20:20), da bi potom na servis Dorotee Ćosić poslije 20 minuta igre osvojile set.

U drugom setu dosta izjednačena igra uz dosta poravnanja, da bi sredinom seta poenima Nike Todorović, Božić i Cvitić Rovinjke nanizale četiri poena za osjetniju prednost (14:11 i 18:15). U samom finišu drugog seta briljantnom igrom Puležanke Nike, Rovinjke povećavaju ukupno vodstvo. Rovinjske igračice imale su u svojim rukama igru i rezultat. Nakon 5:5 i 10:8 za Kaštelu u trećem setu, novo buđenje Rovinjki koje nepogrešivom igrom Božić, Grujić te libera Mije Todorović poravnavaju rezultat na 13:13, ponovo preuzimaju igru za vodstvo 21:18, kad su se Kaštelanke
definitivno predale.

Rovinjke su se drugoplasiranoj Mladosti, koja danas gostuje u Poreču, približile na dva boda zaostatka. Za igračice Rovinja bila je ovo prava uvertira pred istarski derbi u sljedećem kolu, kad im u goste dolaze Porečanke. (Iv. R.)

KAŠTELA - Utakmica 1. Kola Prve A lige odbojkašica, 1. skupina: Marina Kaštela – Rovinj 0:3 (20:25, 19:25, 19:25). Gradska dvorana Kaštela. Gledatelja: 150. Suci: Milinović i Gvozden (oba Zagreb).

MARINA KAŠTELA: Botić (L), Šiško (L), Jurić, Vukasović, Barić, Bučević, Uljević, Bilić, Vidović, Ćurak, Vukić, Miljak.
ROVINJ: Cvitić, Božić, Žarković, Terlević, Ćosić, Matošević, N. Todorović, Chrizmanich, Grujić, Ćorić, Černjeka, M. Todorović (L).

Autor: (Iv. R.)Iv.R/rovinjsport.com