Ruskinje i Amerikanke pobjednice skupina

Objavljeno: Utorak, 07 Kolovoz 2012 Autor:
Susretima petog kola ženskog olimpijskog turnira u odbojci završeno je natjecanje po skupinama te su poznati svi sudionici četvrtfinala.

Skupina A: Ni Italija nije zaustavila Rusiju

U najzanimljivijem susretu posljednjeg kola skupine A Rusija je s 3:2 bila bolja od Italije čime je osvojila prvo mjesto u skupini. U izjednačenom meču Ruskinje su na krilima Natalije Gončarove s 33 poena i Ekaterine Gamove s 31 poenom slavile u petom setu 15:11 te tako svoje natjecanje u skupni završile bez poraza.

Japanke su treću poziciju potvrdile uvjerljivim slavljem protiv domaćina. Velika Britanija u niti jednom trenutku nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti pa su Japanke bez većih problema došle do sigurnih 3:0.

Sličnu dominaciju pokazala je i Dominikanska Republika u dvoboju protiv Alžira. Alžirke u niti jednom setu nisu uspjele osvojiti više od 16 poena pa su natjecanje završile sa samo jednim osvojenim bodom.

Rezultati:
Velika Britanija - Japan 0-3 (19:25, 14:25, 12:25)
Alžir - Dominikanska Republika 0-3 (15:25, 16:25, 13:25)
Italija - Rusija 2-3 (28:26, 19:25, 25:22, 16:25, 11:15)

Skupina B: Kineskinje došle do druge pozicije

Potpunu dominaciju u skupini B Sjedinjene Američke Države potvrdile su i u posljednjem kolu savladavši Tursku 3-0. Turkinje su ozbiljniji otpor pružile tek u prvom setu koji ipak gube s 27:25, a ostatak meča prolazi u jednosmjernoj igri za potpuno zasluženu pobjedu SAD-a.

U borbi za drugo mjesto u skupini više sreće i znanja imale su Kineskinje koje su savladale Južnu Koreju te se probile ispred svojih protivnica u konačnom poretku. Koreja je imala prednost od 2:1 u setovima, ali posljednja dva seta idu na stranu Kine u čijim redovima se najviše istaknula Yeon-Koung Kim s osvojena 32 poena.

U posljednjem susretu dana Brazilke su nanijele i peti poraz Reprezentaciji Srbije koja je tako ostala jedina momčad koja nije osvojila niti jedan bod. Brazilke ulaze silovito u dvoboj i osvajaju prvi set s 25:10. U drugom se malo budi i Srbija, ali nakon što je i taj set pripao Brazilu završnica susreta bila je samo odrađivanje posla za Brazilke koje su na kraju završile na četvrtoj poziciji.