SAD nezaustavljivo do finala

Objavljeno: Petak, 10 Kolovoz 2012 10:42 Autor:
Ništa nije moglo zaustaviti ekipu SAD-a u jučerašnjem polufinalu protiv Koreje. Zasluženo su projurile dalje do finala gdje ih čekaju odbojkašice Brazila.

Čak je Kim Yeong-Koung bila nemoćna tijekom susreta. Iako je predvodila svoju ekipu tijekom čitavog turnira, od utakmica u skupini pa sve do četvrtfinala s Italijom, jučer su je zaustavile Amerikanke.

Destinee Hooker, igračica turnira, bila je fenomenalna s čak 24 poena, a pratile su je Foluke Akinradewo s 12 i Jordan Larson s 14 poena. Statistički gledano, obje ekipe su bile vrlo blizu, s iznimkom u bloku gdje su Amerikanke ipak bile bolje. No, ono što ih je gurnulo prema pobjedi je odlična reakcija te igra u ključnim trenucima. Igralo se poen po poen u prvom setu sve do 15-15 kada je Lindsey Berg pomogla pri "bijegu" od izjednačenja pa sve do pobjede (25-20).

U drugom setu se otvorila prilika za igračice Koreje, no nisu mogle zadržati prednost, opet zbog Berg, ovaj put odlične na servisu (25-22). Zadnji set je bio više rutinski. Moglo se osjetiti u igri kako su Koreanke posustale, što su njihove suparnice iskoristile za još jednu pobjedu i odlazak u finale (25-22).

Autor: Odbojka.hr