Šampioni se zovu Mladost Marina Kaštela

Objavljeno: Četvrtak, 03 Svi 2012 Autor:
Odbojkaši Mladosti Marine Kaštela prvi put su u povijesti osvojili naslov prvaka Hrvatske nakon što su u trećoj utakmici finala doigravanja pregazili zagrebačku Mladost rezultatom 3:0 u setovima.

Gotovo 1000 bučnih navijača ispunilo je dvoranu u Kaštel Starom kako bi zajedno sa svojim junacima dočekali toliko očekivanu titulu prvaka Hrvatske u odbojci. Nakon pobijede u dvije prethodne utakmice doigravanja i vodstva od 2:0, svi su s pravom očekivali feštu i slavlje na domaćem terenu iako je u svim najavama utakmice trener domaćih Rančić pozivao na oprez jer je iza Marinaca duga sezona koja je utjecala na svježinu igrača.

Na teren su za Marince istrčali Mihalj, Čosić, Krnić, Šuker, Damjanović, Milivojević i libero Brozić, a na drugoj strani Nojić, Colić, Medan, Tropan, Žanić, Peterlin i libero Šarčević. Na iznenađenje svih, trener zagrepčana Željko Nojić iz prve je postave izostavio iskusnog Osmokrovića, ali tijek igre i njegov ulazak u igru tek na početku trećeg seta pokazali su da ovu večer ni puno jači protivnik ne bi predstavljao problem za nadahnute Kaštelane.

Sam tijek utakmice od početka je nagovještavao pobjedu domaćina. U prvom setu na servis Mihalja rezultat je brzo došao na 3:0. Marinci igraju sigurno, polako povisuju prednost koja ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje i set završavaju rezultatom 25:20.

Drugi set bolje otvaraju gosti, ali vrlo brzo uslijedila je možda i najbolja igra Kaštelana, rezultat izjednačuju na 4:4, a kod servisa Šukera i rezultata 10:8, rade seriju od 5 poena (15:8). Marinci u tim trenucima djeluju svježe, a blok predstavlja neprelaznu prepreku za očajničke pokušaje napada Zagrepčana. Set završava rezultatom 25:15 i to dvjema pogreškama gostiju kod postavljanja igrača u polju.

Na početku trećeg seta kod zagrebačke Mladosti u igru po prvi puta ulazi Osmokrović, na servisu je Mihalj, a rezultat vrlo brzo glasi 8:0 za Kaštelane što definitivno gasi i posljednji tračak nade u redovima Zagrepčana. Sredinom seta u igru ulaze i mlade snage Marinaca, Močić, Stančin i Giljanović, a pri kraju teren je osjetio i Ivan Rančić, igrač i trener koji će uz sve igrače i upravu kluba ostati upisan kao prvi čovjek Marinaca koji je primio pehar odbojkaškog prvaka Hrvatske.

Set je završio nevjerojatnim rezultatom 25:11, a onda je uslijedilo veliko veselje igrača i brojne publike koja je dugo skandirala i radovala se velikom uspjehu kaštelanskog kolektivnog sporta, ako vašeg reportera pamćenje još služi, posljednji kaštelanski odbojkaški prvaci Hrvatske bile su odbojkašice Kaštela Dalmacijacement još 2001. godine.

Trener Rančić nakon utakmice je kratko kazao:

- Zasluženo smo osvojili naslov prvaka Hrvatske, jer smo cijelu sezonu naporno radili. Pokazali smo da smo trenutačno bolja ekipa, a ova titula bit će podstrek za daljnje napredovanje naše momčadi. Čestitam i fantastičnoj publici koja nas je bodrila tijekom cijelog susreta, ovo je velika stvar za nas ali i za naše navijače i naš grad.

Na kraju, možemo kazati samo - Bravo Marinci!!!