Sedma pobjeda odbojkašica: Dubrovnik bolji od Zadra

Objavljeno: Ponedjeljak, 26 Ožujak 2012 Autor:

Odbojkašice Dubrovnika odigrale su zaostalu utakmicu 11. kola protiv Zadra koju su u Gospinom polju pobijedile 3:1 (17:25, 26:24, 25:20, 25:8).

Iako su Zadranke u 2. kolu bile bolje 3:0 od Dubrovnika ovaj puta gošće nisu uspjele parirati domaćinu. Nakon poraza u prvom setu, te skoro izgubljenom drugom setu Dubrovnik se probudio i u trećem napravio razliku od četiri poena (19:15) da bi zatim stigao do set lopte (24:20) i tako pobijedio treći set. U zadnjem setu Zadranke kao da su se predale što je Dubrovnik još više motiviralo. Vodile su deset razlike (16:6) i na kraju pobijedile sigurnih 25:8.

Dubrovniku je ovo sedma pobjeda te uz deset poraza prikupio je sveukupno 21 bod. Isto toliko bodova imaju i odbojkašice Zadra, međutim Dubrovnik zbog više osvojenih setova nalazi se ispred Zadra, odnosno na 6. mjestu prvenstvene tablice.

Igračice Zine Urlić prije kraja prvenstva očekuje još samo jedna utakmica i to protiv drugoplasiranog Rovinja. Igrat će se sljedećeg vikenda, 31. ožujka ili 1. travnja u sportskoj dvorani Osnovne škole Mokošica. Točan termin utakmice još je nepoznat.