Slavlje Vukovara i Murse

Objavljeno: Ponedjeljak, 19 Ožujak 2012 09:10 Autor:
Odigrano je 24. kolo 1. A odbojkaške lige koje je bilo uspješno za Slavonce. Mursa je pobjedom protiv Zagreba i dalje u utrci za prvim mjestom, dok su Vukovarci ostvarili pobjedu u Zadru...

Mursa je bez poteškoća stigla do nove prvenstvene pobjede. Ovoga puta Osječani su bili bolji od Zagreba koji se u metropolu vraća s nulom u rubrici setova. Pri set Mursa je osvojila rezultatom 25:19, drugi još uvjerljivije 25:17, dok je u trećem Zagreb stigao do brojke 21 što je ujedno značilo i kraj meča.

Budući da je Rovinj nakon pet setova slavio u Karlovcu, Mursa je i dalje drugoplasirana s istim brojem bodova, a o prvoj poziciji, po svemu sudeći, odlučivat će međusobni dvoboj Rovinja i Murse koji se trebao odigrati još početkom veljače, ali je odgođen zbog snijega.

Odbojkaši Vukovara upisali su pobjedu na gostovanju u Zadru svladavši istoimenog domaćina nakon pet odigranih setova. Vukovarci su nakon 25:22 i 27:25 poveli s 2:0 u setovima i tako došli na prag vrijedne pobjede, no za konačni trijumf morali su se itekako namučiti.

Naime, Zadrani s 25:17 smanjuju rezultat, a zatim i s 25:22 potpuno se vraćaju u egal pa je odluka o pobjedniku pala u petom setu u kojem odbojkaši Vukovara ponovno dižu nivo igre na višu razinu i s 15:12 odlučuju susret u svoju korist. Ovom pobjedom Vukovar čvrsto drži šestu poziciju na prvenstvenoj ljestvici.

U idućem kolu Mursa gostuje u Šibeniku, dok Vukovarci putuju u Zagreb kod istoimenog domaćina.