Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 890

Splićanke u četvrtfinalu Kupa

Objavljeno: Ponedjeljak, 30 Rujan 2013 15:32 Autor:
Splitske odbojkašicevikend prije početka prvenstvenog dijela natjecanja odigrale su dvije utakmice u sklopu prvog kola kup natjecanja. U dvostrukom ogledu, na parketu ŠC Gripe, ugostile su dubrovačke odbojkašice koje su prije tjedan dana u Splitu ostvarile plasman u prvo kolo nadigravši potencijalne kandidate iz regije jug te tako ostvarile za prolaz među 16 najboljih ženskih ekipa. Međusobnim dogovorom klubova odlučeno je da će se obje utakmice odigrati u Splitu, a sveukupno bolji iz dvodnevnog dvoboja bio je Split 1700.

Subotnja večer ponudila je reprizu prošlogodišnjeg prvog kola kupa gdje su se sastale iste ekipe. Ekipa ŽOK Dubrovnik nastupala je na gostujućem terenu, ali ovoga puta u ulozi domaćina. Ipak, onaj pravi domaćin upisao je pobjedu identičnim rezultatom kao i prošle godine. Split 1700 bio je bolji sa omjerom od 3:0 (25:19,25:22,25:23) u setovima te zasluženo slavio protiv vrlo borbenih dubrovčanki. Ne treba posebno isticati igračice ni s jedne ni s druge strane mreže već je dovoljno konstatirati kako su obje ekipe odigrale onako kako im i priliči. Složnom i kolektivnom igrom sve igračice na terenu dale su svoj obol vlastitim ekipama. Imali smo tako priliku vidjeti nekoliko dugačkih poena i odličnih poteza od strane jednih i drugih, a na koncu ostaje pitanje što bi bilo da je kojim slučajem ŽOK Dubrovnik otkinuo koji set pomlađenoj ekipi Splita u odnosu na prošlu sezonu. Bio je to sraz dvije relativno podjednake ekipe, kako po kvaliteti, tako i po igračkom kadru. Većinom mlađe igračice uz pokoju stariju i samim time iskustvom bogatiju suigračicu, branile su boje Splita odnosno Dubrovnika.

Split 1700 od ove sezone je pod trenerskom palicom Mije Vukovića, trenera koji je uspjehe postizao i van granica Hrvatske, a zapažene rezultate ostvario je i u tri domaća ženska kolektiva; Mladosti iz Zagreba, Azeni iz Velike Gorice te Vukovaru. Za početnu šestorku konkurirale su: Klarić (L), Zovko, Glavinić, Aljinović, Glavinović, Mamić, Maretić, Vukasović, Begović, Dimlić, Kamenjarinte Prkačin.

Na drugoj strani, Mirjana Vreća dirigirala je postavom dubrovčanki uz pomoć Pauline Prkačin, a na raspolaganju su imale: Dežulović, Marinković, Dadić, Prkačin M, Curić, Pavlović, Mišković, Adžić, Legčević, Prkačin Lj, Bogoje te Kalauz (L).

Dubrovčanke su priliku popraviti dojam imale već dan nakon, u ranom poslijepodnevnom terminu.

Međutim, uspavane gošće ne pronalaze rješenje za napade domaćina te lošom igrom u obrani otvaraju domaćinu put prema drugom kolu kupa. Promjena u odnosu na sinoćnju utakmicu bila je ovogodišnje pojačanje, bugarska državljanka  Asya Dinova koja je za domaćina nastupila na poziciji primača-pucača te se jako dobro predstavila publici. Sve je izgledalo kao da će se ponoviti ogled od prijašnje večeri, no dubrovčanke su imale drugačije planove. Nakon što je postalo izvjesno kako će Split 1700 u četvrtfinale kupa, treneri obje ekipe mijenjaju početne postave, a ono što je uslijedilo bio je potpuni obrat i promjenu uloga na terenu. Bolje se kroz iduća dva seta snalaze gošće. Ono što je Splitu polazilo za rukom u prva dva seta, to Dubrovniku polazi u trećem i više nego lakše u četvrtom setu. Dubrovačka ekipa se, nažalost, kasno sjetila igrati. No, ipak, gošće uspijevaju doći do satisfakcije u odlučujućem setu pa im je tako pripala utješna pobjeda pred početak prvenstva te žal što nisu više prikazale u prvome susretu. Ostaje zaključak kako obje ekipe na temelju prikazanog imaju razloga za zadovoljstvo. Split 1700ŽOK Dubrovnik 2:3 (25:18,25:22,22:25,15:25,13:15)

Odbojkašicama Splita i Dubrovnika vikend program poslužio je ujedno kao generalna proba prije početka prvenstva koje je na rasporedu već iduće subote. Splitske odbojkašice idu u goste susjednoj ekipi Kaštela DC s kojima su tijekom pripremnog razdoblja odigrale dvije trening utakmice. Bolje u dva ogleda bile su kaštelanske odbojkašice, a tko će upisati prve bodove saznati ćemo u nadolazećem vikendu. Novina u svemu jest kako će splićanke ove sezone igrati prvu skupinu 1A. HOL od samoga početka. Naime, prošle sezone splitske odbojkašice uključile su se u doigravanje nakon što su odigrani svi susreti iz obje skupine. Uspješne su lani, može se reći, bile splićanke. Dogurale su do polufinala pod paskom trenera Tomislava Karaule. Podsjetimo se kako je HAOK Rijeka porazila Split u polufinalnom doigravanju te rezultatom od 2:1 odškrinula vrata prema obrani titule koju je uspješno obranila.  Dubrovčanke će nakon dugih 14 godina ponovno zaigrati u 1A. HOL. Započeti će natjecanje na domaćem terenu, u goste im dolazi ŽOK Nova Gradiška koja je prvim mjestom u prošlogodišnjem izdanju 1B. lige zauzela prvo mjesto te tako potvrdila ovogodišnje igranje u najvećem razredu domaće odbojke.

Autor: Marin Sladić