Srbija maksimalno porazila Hrvatsku

Objavljeno: Petak, 10 Svi 2013 22:43 Autor:
Srbija maksimalno porazila Hrvatsku Foto: ossrb.org
Juniori Srbije upisali su četvrtu pobjedu na turniru D grupe kvalifikacija za XVII SP 2013. u Arilju.

Juniori Srbije upisali su četvrtu pobjedu na turniru D grupe kvalifikacija za XVII SP 2013. u Arilju. U odličnoj atmosferi prepune dvorane SC Arilje, Srbija je večeras, u posljednjem, trećem meču 4. kola, nadigrala Hrvatsku sa 3:0, po setovima 25:21, 25:16 i 25:12, poslije 70 minuta igre.

Utakmicu u dvorani SC Arilje gledalo je rekordnih 800 gledatelja, a sudili su Marko Zgro iz San Marina i Markus Peče iz Austrije.

Početak utakmice ponudio je izjednačenu igru do rezultata 3:3, a onda je Srbija stekla prednost i povela sa 6:4, da bi Hrvatska izjednačila na 6:6. Na prvom tehničkom odmoru Srbija je vodila sa 8:6. Hrvatska je uspjela izjednačiti na 10:10, a onda je Srbija napravila seriju 5:0 za vodstvo od 15:10, odnosno 16:12, koliko je bilo na drugom tehničkom time-outu. Hrvatska se uspjela približiti na dva poena minusa (18:16 i 20:18), a zatim je još jednom izjednačila, na 20:20. Srbija je tada osvojila tri uzastopna poena za vodstvo od 23:20, a set je završila sa 25:21, za vodstvo od 1:0 u setovima.

Na početku drugog seta Srbija je povela sa 5:3, a Hrvatska odmah izjednačila na 5:5. Na prvom tehničkom time-outu bilo je 8:5 za Srbiju, a zatim 9:7, 11:8, 14:11 i 16:13 na drugom tehničkom odmoru. Poslije odmora, Srbija je povela sa 18:13 i 22:15, a set je dobila sa 25:16 za vodstvo od 2:0 u setovima.

Odlično je Srbija počela treći set, vodstvom od 4:0 i prisilila Milorada Krunića da zatraži 30 sekundi odmora. Na prvom tehničkom odmoru Srbija je vodila sa 8:5, a zatim je prednost povećala do 13:7, kada je Krunić zatražio drugi trenerski time-out. Izvanredni servisi Alekse Brđovića, ali i odlična igra u bloku i u polju, donijela je Srbiji vodstvo od 16:7. I poslije drugog tehničkog time-outa nastavio je Brđović sa odličnim servisima i povećao prednost na 18:7. Do kraja, Srbija je Hrvatskoj prepustila još samo pet poena za konačnih 25:12 i pobjedu od 3:0.

Za najboljeg igrača i napadaća proglašen je Leo Andrić (CRO), a najboljeg servera Aleksa Brđović (SRB).

Sutra u posljednjo utakmici kvalifikacija igramo protiv Slovačke u 17:30h.