U Hypu su odlučni uzeti tri boda

Objavljeno: Srijeda, 19 Studeni 2014 13:19 Autor:
Austrijanci su trebali slaviti u prvoj utakmici protiv Antwerpena, ali svojim glupostima su izgubili. Ako žele ostati u utrci za drugim krugom tri boda su imperativ. Češku momčad i dalje muče izostanci primača File i Michaleka, a u Innsbruck dolaze s dva ligaška poraza.

Hypo je prije dva tjedna u Antwerpenu propustio veliku priliku za osvajanjem bodova. Od prvog seta su pokazali da su bolja momčad, vodili 1:0 i 7:4 i onda jednostavno nestali. Nizali su pogrešku na pogrešku, u napadu se sve svodilo na Vennoa, a nedostajalo je i koncentracije. U drugom setu su od 7:4 do kraja uzeli samo osam poena, u trećem i četvrtom, na set odnosnu meč loptu Antwerpena su promašivali napade na jedan blok. Trener Christiansky je bio bijesan na svoje igrače:

Prvi set smo odigrali sjajno, u istom ritmu počeli drugi i onda se opustili. Tako se ne mogu igrati utakmice Lige prvaka. Nedopustivo je da ne realiziramo više od 50% kontranapada.

Primač Jukhami je nakon 11 napada imao 0% realizacije, Koraimann i Venno su "vukli" dok su mogli da bi kasnije i oni pali. Venno je bio najučinkovitiji s 16 poena, Koraimann je dodao 10, ali s 35% realizacije se ne može dobiti utakmica.

Zaista je teško objasniti ovaj poraz. Uvjeren sam da smo bolja momčad od Antwerpena, ali zbog svojih gluposti to nismo pokazali na terenu - priznao je primač Koraimann.

Frustracije zbog poraza u Belgiji iskalili su u domaćoj ligi s dvije pobjede, a danas imaju imperativ pobjede. Dodatni motiv će im biti da još nemaju pobjede u velikoj "Olympia halle" u kojoj Ligu prvaka igraju od prošle sezone.

Susret s češkim prvakom najavio je trener Štefan Christiansky:

Ako želimo proći u drugi krug onda je pobjeda nad Češkim Budejovicama apsolutni imperativ. Sami smo sebi zakomplicirali situaciju porazom u prvoj utakmici koju smo po svemu morali dobiti. Još nismo slavili u novoj dvorani, ali sada nemamo drugog izbora osim tri boda.

Češke Budejovice su također u prvom kolu poražene, poljska SKRA je jednostavno bila prejaka i bez dvojice važnih igrača, no Česi su se dobro držali. Trener Svoboda nije mogao računati na dva startna primača, Filu i Michaleka, što se odrazilo na slabom prijemu (čak 15 pogrešaka i samo 12% odličnog prijema) i napadu. Praktično cijela ofenzivna taktika je pala na leđa korektoru Krišku koji je ostvario 17 poena što je bilo dovoljno za počasni set.

Usprkos porazu mislim da je ovo naša najbolja utakmica u sezoni. Sigurno je da bi s Filom i Michalekom odigrali još bolje, ali dobro smo parirali svjetskoj momčadi kakva je SKRA - riječi su Petra Habra, tehničara češke momčadi.

Dobru igru iz te utakmice nisu pokazali u iduća dva dvoboja Extralige. Prvo su poraženi od Karlovarskog (1:3), a niti zadnja provjera pred Hypo nije prošla uspješno. Na domaćem terenu su s 1:3 izgubili od Ostrave i pali na četvrto mjesto u prvenstvu.

Ako u Innsbrucku budemo igrali kao protiv Karlovarskog i Ostrave nemamo se čemu nadati - jasan je bio trener Svoboda.

Svoboda još ne može računati na Filu i Michaleka, što znači da će opet izvesti momčad koja je izgubila zadnje tri utakmice. Slabosti na prijemu su ogromne i ako ih ne uspiju "sakriti" čeka ih jako težak zadatak.

Najave gotovo svih današnjih odbojkaških utakmica pronađite na portalu dvoznak.com, adresi za pametno klađenje.