U utakmici za zaborav Mladostašima bod s gostovanja u Sisku

Objavljeno: Srijeda, 11 Ožujak 2015 Autor:
U utakmici za zaborav Mladostašima bod s gostovanja u Sisku Foto: HAOK Mladost
Za razliku od prošlog, prosinačkog gostovanja u Sisku i pobjede 3-1, odbojkaši Mladosti nisu se proslavili u najnovijem (prvo)ligaškom nastupu u SD Brezovica. U 10. kolu drugog dijela natjecanja PH domaćin je slavio sa 3-2 (23-25, 25-18, 25-19, 22-25, 15-10), ali jedan je utješni bod ipak otplovio Savom uzvodno prema Zagrebu.

Tjedan prije borbeni Siščani su "pali" u Zagrebu bez osvojenog seta, sada su "naplatili" i neosvojeni (a apsolutno zasluženi) drugi set zagrebačke utakmice (26-28). Iako je početak sisačke utakmice sličio nastavku spomenutog dvoboja iz Doma odbojke, mladostaši nisu izdržali u pobjedničkom ritmu, demonstriranom u njezinoj prvoj dionici. Ozljeda prvog dizača Krunoslava Strahije, za koju se sumnja da je riječ o rupturi mišića, bila je prijelomni trenutak utakmice. Dogodila se u prvim poenima drugog seta, kasnije izgubljenog za zagrebački sastav. Taj kadrovski gubitak u nastavku se loše psihološki odrazio na momčad Tomislava Mišina. Obilje neforsiranih pogrešaka u svim elementima igre umnogome je pomoglo solidnom domaćinu preokrenuti 0-1 u 2-1 u setovima.
Trener Mladosti uporno je tražio kompaktnu šestorku za novi preokret utakmice, dao je priliku svim igračima, osim mladog Bičvića. Rezultat toga bio je povratak "u život" za 2-2 u setovima. Dalje nije išlo...

- Teško se može dobiti utakmica u petom setu kad u njemu jedna momčad napravi sedam pogrešaka, a to se nama dogodilo. Naprosto smo bacali lopte u aut. Imali smo u ovoj utakmici strahovit broj pogrešaka, peti set je bio odraz našeg cjelokupnog nastupa. Na temelju toga, dobro je što smo izvukli i taj bod - rekao je u osvrtu trener Mišin.

Izražavajući uvjerenje da ozljeda Krune Strahije nije teže naravi i da će s njegovim oporavkom sve biti u redu, Mišin je za sljedeću utakmicu najavio:

- Slijedi nam Mursa kod kuće, na šest bodova smo od njih, i u toj utakmici moramo pobijediti kako se ne bismo vadili u posljednjem kolu u Kašteli...

SISAK: Kostelac, Kadić, Pavlić, Vakufac, Tepavac, Sabljak, Alić, Duraković, Hrnčević, Alihodžić (L), Išek, Softić. TRENER: Ivan Pavičić

MLADOST: Bičvić, Orešković, Nikačević, Mudrovčić, Martinko, Mrakužić (L), Strahija, Vujović, Šmitlehner, Zelenika, Peterlin, Rendić. TRENER: Tomislav Mišin

Dakle, u 11. kolu prve skupine drugog dijela natjecanja PH, dva kola uoči doigravanja za prvaka, Mladost ove subote (14. ožujka 2015. godine) dočekuje osječku Mursu u 17 sati.