Uraločka puno odmornija ulazi u polufinale

Objavljeno: Utorak, 25 Veljača 2014 15:03 Autor:

Ruska ekipa je na papiru kvalitetnija, a i u jako dobroj formi iščekuje ovaj susret. Isto ne vrijedi za Dresdner, koji je izgubio zadnje četiri službene utakmice. Osim toga bit će i puno umornije, naputovale su se do Rusije, a u subotu su igrale pet setova.

Ruska Uraločka favorit je ovog polufinala CEV kupa, na papiru se čine kao nešto jača ekipa, ali sigurno je da se Dresdner neće olako predati. Prednost njemačke ekipe je uzvrat na domaćem terenu, koji će se igrati već ove subote.
Ako bi se gledala trenutna forma bolje ovog trenutka izgleda Uraločka. Karpoljeva ekipa od početka ove godine igra jako dobro, izgubila je tek dvije utakmice, prvenstvenu protiv Dinama iz Kazana i posljednju europsku od Dinama iz Bukurešta. Taj potonji poraz doživjeli su u pet setova, ali nije ih koštao pošto su prvi susret na domaćem terenu dobili s 3:1. S dva osvojena seta u Rumunjskoj Uraločka je izborila ovo polufinale.

U današnji susret za razliku od mnogih ove sezone Uraločka ulazi kompletna. To znači da bi od početka na terenu trebali vidjeti najjaču postavu Uraločke. Istaknuti ćemo one najvažnije, strankinje Ruiz i Jack, te aktualne reprezentativke Rusije Pasynkovu, Zaryazhko i Chaplinu. Potonja je predvodila Uraločku u subotnjoj prvenstvenoj utakici protiv Ufimočke. Ekipa Uraločke uvjerljivo ju je dobila u tri seta, sačuvala snagu za ono što ih čeka danas.

- Protivnik nije pokazao pretjerano dobru igru, ali to se i očekivalo, odigrali su koliko su mogli. Sada nam 24. veljače u goste stiže Dresdner i nova podloga u dvoranu, koju ćemo isprobati prije tog polufinala CEV kupa. Njemačka ekipa igrala je ove sezone Ligu prvaka, radi se o ozbiljnoj ekipi i biti će izazov za nas proći ih - najavio je današnje polufinale nakon subotnje pobjede legendarni tener Uraločke Karpolj.

Njemački Dresdner jedina je ekipa koja je do polufinala CEV kupa stigla preko ''zlatnog seta''. Nakon ispadanja iz Lige prvaka, protivnik u četvrtfinalu ovog natjecanja bio im je ukrajinski prvak Khimik. Nakon što su ih u gostima pobijedili s 3:1, istim rezultatom su izgubili kod kuće. Uslijedio je dramatični ''zlatni set'', koji je s 18:16 pripao Dresdneru.

- Vrlo smo zadovoljni izborenim polufinalom CEV kupa i to nakon što smo ove sezone igrali Ligu prvaka. Ovo je veliki rezultat za naš klub - rekla je nakon izborenog polufinala direktorica Dresdnera Zimmermann.
Nakon uzvrata protiv Khimika kojeg su u regularnom dijelu utakmice izgubili Dresdner je pretrpio još dva prvenstvena poraza. Prvo su iznenađujuće lako izgubili u prvenstvu od Vilsbiburga u gostima. Radi se o dobroj ekipi, ali koja je u toj utakmici bila bez prve tehničarke. Potom su kod kuće u subotu izgubili i derbi od trenutno vodeće ekipe lige, Wiesbadena. Bio im je to treći uzastopni prvenstveni poraz, četvrti ukupno.

- Prijem nam je bio problem. Imali smo nakon toga problema u organizaciji napada, dok smo protivničke napade dosta dobro zaustavljali. Nemamo trenutno vremena za trening i ispravljanje pogreški, koje radimo - zaključio je trener Dresdnera Waibl nakon subotnjeg poraza.
Utakmica u pet setova neće ići u prilog njegovoj ekipi, koja iza sebe ima i dosta dug put do Jekaterinburga. Doputovali su avionom preko Berlina, do kojeg su stigli autobusom. Put Rusije nije se uputila Ssuchke- Voigt, koja nema pravo nastupa u europskim natjecanjima za Dresdner pošto je već igrala za Cannes.

- Uraločka je jaka ekipa, podjednake snage kao Omsk s kojim smo igrali ove sezone u Ligi prvaka. Fizički je to jaka i vrlo visoka ekipa. Pokušati ćemo im parirati, ako ponovimo igru iz utakmica protiv Omska onda ćemo imati šansu. Prilika za pobjedu postoji u svakoj utakmici - najavio je današnji susret trener gošći.

Protiv Omska u Rusiji Dresdner je izgubio glatko u tri seta. Nešto bolji otpor pružio je kao domaćin kada je osvojio set. Danas pritiska nemaju, ali teška utakmica u subotu, dosta putovanja i rani termin utakmice biti će otežavajući faktor danas za ekipu iz Njemačke.

Najave gotovo svih današnjih odbojkaških utakmica pronađite na portalu dvoznak.com, adresi za pametno klađenje.