Važna pobjeda u Rovinju (3-2), za 2. mjesto treba još jedna

Objavljeno: Utorak, 04 Ožujak 2014 13:19 Autor:
Važna pobjeda u Rovinju (3-2), za 2. mjesto treba još jedna Foto: HAOK Mladost

U 19. kolu elitne skupine odbojkaša Mladost je pobjednički odradila gostovanje u Rovinju. Izravnog suparnika za drugo mjesto na ljestvici i drugu najbolju ulaznicu za doigravanje, OK Mirnu Rovinj, igrači trenerskog dvojca Željko Nojić - Tomislav Mišin svladali su u pet setova, 3-2 (25-16, 23-25, 25-14, 18-25, 15-8).

Obje momčadi nastupile su s najjačim adutima, osim što u zagrebačkom sastavu nije bilo ranije ozlijeđenog Uglješe Vujovića. Derbi u rovinjskoj dvorani Gimnasium trajao je više od dva sata, Mladost je vodila (u setovima), Rovinjani stizali i produljivali utakmicu. Nadamo se da će takvu upornost iskazati i 'dežurni dušobrižnici' koji odlučuju o sudbini njihova sponzora - tvornice Mirna. Neka se ugledaju na sjajne rovinjske odbojkaše...
Možda bi domaćin s vrlo izraženom parolom «Nema predaje» bio u stanju izjednačiti na 3-3 da se igralo šest setova, ali kako je u odbojci peti set ujedno i odlučujući, morali su dati sve od sebe u posljednjoj dionici igre. Iako, ruku na srce, tada je već bilo prekasno, jer Nojić i Mišin konstruktivno su 'odšpotali' svoje igrače uoči petog seta i oni su ga odigrali kao momčad koja pretendira na vrh, drugim riječima - kao Mladost. Uostalom, i prvi i treći set odigrali su kao Mladost, dok drugi i četvrti set zagrebačkoj momčadi može poslužiti samo za što brži zaborav. Eventualno još i za izvlačenje neke korisne pouke za budućnost. Ovako je rovinjski dvoboj vidio (i proživio) trener Željko Nojić:

- Trebali smo dobiti utakmicu puno prije petog seta, ali događao nam se pad u igri, naše 'mušice'... Tri seta odigrali smo superiorno, vrhunski, preostala dva - kao da smo u školi odbojke. Neshvatljivo! No, sve skupa gledano, zadovoljan sam pobjedom, odlučujemo sami o svojoj sudbini i bez obzira na eventualnu pobjedu Rovinjana u posljednjem kolu, vjerujem da nećemo ispustiti drugo mjesto iz ruku...

MIRNA ROVINJ: Brajković, Nikačević, Demirović, Kuhar (L), Ilić, Poropat, Hrelja, Kepčija, Ivanović, Matić (L), Banko, Gavrić. TRENER: Marin Ivanić

MLADOST: Bogdanović, Orešković, Nojić, Martinko, Sedlaček, Mrakužić (L), Strahija, Šmitlehner, Tomić, Zimakijević (L), Zelenika, Rendić. TRENER: Željko Nojić

Posljednju utakmicu (20. kolo) uoči doigravanja Mladostaši igraju u svojoj dvorani s Osječanima (subota, 8. ožujka 2014. godine u 17 sati). Pobjeda donosi potvrdu drugog mjesta, a ono neće biti izgubljeno ni u slučaju poraza Zagrepčana, dakako, ako pobijedi - Mladost, u ovom slučaju ona kaštelanska koja u isto vrijeme dočekuje Rovinj. Nismo uspjeli saznati je li našim najljućim suparnicima, Kaštelanima, u srcima tuga ili radost zato što, igrajući za svoju novu pobjedu, igraju i za zagrebačku Mladost!