Vibrobeton u napetoj završnici do treće prvenstvene pobjedu

Objavljeno: Utorak, 12 Studeni 2013 13:25 Autor:
Vibrobeton u napetoj završnici do treće prvenstvene pobjedu Foto: Žok Vibrobeton
Odbojkašice Vibrobetona upisale su treću prvenstvenu pobjedu na gostovanju u Kaštelima. Ono što nisu uspjele u prošlom kolu kada su od njih bile bolje odbojkašice Marine Kaštela, ostvarile su upravo u ovome protiv sugrađanki prethodnih protivnica, odbojkašica Kaštela DC. Nakon pet setova i utakmice prepune preokreta vinkovačke odbojkašice upisale su pobjedu vrijednu nova dva boda. Kaštela DC – ŽOK Vibrobeton 2:3 (23:25,25:18,25:15,15:25,15:17).

Obje ekipe u susret su ušle pomalo hendikepirane, samim time i ravnopravne. Gošćama je nedostajala Josipa Goričkić, a domaće odbojkašice nisu mogle računati na Anamariju Bilić koja je bila prehlađena. Upitna za susret bila je i domaća tehničarka Marija Barić koja je unatoč jakim bolovima u leđima ipak nastupila. Na poziciji primača pucača umjesto Bilić zaigrala je tako Nika Stanović koja je svoju poziciju srednjeg blokera prepustila Antoneli Hrstić.

Nakon početnog preispitivanja snaga i izjednačene igre gošće uspijevaju otići na tehnički time out sa jednim poenom prednosti, 7:8. Do drugog tehničkom time outa prednost vinkovčanki povećala se na tri poena, bilo je 13:16. Prednost su gostujuće odbojkašice održavale i sačuvale do kraja seta, no umalo su je i prosule. Gošće su se nakon vodstva od šest poena morale spašavati pri samom kraju seta budući da se domaćin opasno približio na samo jedan poen zaostatka. Ipak, vinkovčanke su set u svoju korist zaključile rezultatom 23:25.

U drugom setu bude se domaće odbojkašice, izgleda da im je prvi set poslužio samo kao zagrijavanje za ono što tek slijedi. Lošim prijemom gošće ostavljaju kaštelanskim odbojkašicama sve mogućnosti otvorene, a domaće ovoga puta koriste ponuđeno. Bolje su bile u drugom i trećem setu domaće cure te se dalo naslutiti ukoliko nastave sa prikazanom igrom kako će bodovi ostati u Kaštelima.

Gošće ipak nisu rekle svoju posljednju riječ na susretu. U četvrtom setu uzvraćaju za prethodno izgubljena dva seta. Izgledalo je kao da su kaštelanske odbojkašice pale pod utjecaj vinkovačkih, budući da jednako koliko prijema na gostujućoj strani nije bilo, toliko ga sada nema ni na domaćoj. Osjetio se izostanak Bilić najviše na prijemu, a Stanović je ipak po prirodi srednji bloker. Unatoč svemu, Stanović je u napadu svejedno zaslužila prolaznu ocjenu s obzirom na sve okolnosti koje su snašle domaću ekipu.

Imale su kaštelanske odbojkašice prednost od 8:5 na tehničkom time outu u petom setu, ali gošće ih sustižu. Gledamo izjednačenu borbu poen za poenom te se čeka pogreška protivnika, igra se vrlo oprezno. Pogriješile su kaštelanke upravo onda kada prava na pogrešku nije bilo pa su gošćama poklonile peti set rezultatom 15:17. Na taj načingostujuća ekipa odnosi dva boda iz Kaštela, a domaćinima za utjehu ostaje jedan bod te žal za neiskorištenim prilikama kojih su, mora se priznati, imali dovoljno.

Kaštelanske odbojkašice trenutno se nalaze na šestom mjestu prvenstvene ljestvice sa deset osvojenih bodova, a s jednakim brojem bodova ispred njih se nalaze upravo Vibrobeton te Azena iz Velike Gorice. U idućem kolu kaštelanke dočekuju gradskog rivala Marinu Kaštela, dok će Vibrobeton koji nakon šest kola ima polovičan učinak na domaćem terenu dočekati prvoplasirani Poreč.

Kaštela DC – ŽOK Vibrobeton 2:3 (23:25,25:18,25:15,15:25,15:17)

Kaštela DC: Stanović, Barić (C), Kukić, Roso, Bazina, Hrstić, Čagalj, Bučević, Vranković, Matas, Jurić
Trener: Damir Jurko

ŽOK Vibrobeton: Stojanović, Barunčić, Perić, Pajvančić (L), Tomić (C), Žurić, Kulić, Pelin, Rajković, Jurić
Trener: Krešimir Tomić