Vukovar slavio u derbiju

Objavljeno: Ponedjeljak, 08 Veljača 2016 Autor:
Ekipa Vukovaru na time-outu Ekipa Vukovaru na time-outu foto: OK Zadar

U derbiju donje skupine između HOK Borovo-Vukovara i OK Karlovca odlučivalo se o drugom mjestu. Vukovar je slavio s uvjerljivih 3-0 (27-25 25-19 25-22) i tako zasjeo na drugo mjesto koje vodi u play-off

U zadnjem kolu koje je bilo vrlo važno za obje ekipe jer su se bodovi prenosili, HOK Borovo-Vukovar je uzeo puni plijen te tako sada ima bod prednosti u odnosu na Karlovac. Vrlo je jasno kako će se upravo ove dvije ekipe boriti za to drugo mjesto koje vodi u play-off jer Rijeka je, možemo to tako reći, praktički osigurala prvo mjesto u toj III. skupini sa 7 bodova prednosti u odnosu na Vukovar.

Zanimljiv je bio sastav Vukovara. Iskusni Celan je ovoga puta igrao srednjaka, ali je redovito bio u primačkoj liniji. Tu je bio još i iskusni Leko koji je redovito prodavao block-outove mladim Karlovčanima koji pak nisu imali pravih rješenja u ključnim trenucima, pritom naravno mislimo na završnice setova. U svakom setu je Karlovac prijetio, ali najveću prednost su imali u trećem setu kada su vodili čak 18-22. Nevjerojatna je činjenica da od toga trenutka nisu više uzeli ni poen. Celan je došao na servis i neugodnim skok servisima pravio probleme, a Karlovčani se nisu snalazili i nikako nisu mogli izaći iz rotacije. Kod rezultata 24-22 i prve meč lopte moramo spomenuti odličan poen igrača Vukovara i uvelike pohvaliti požrtvovnost starijih igrača u terenu. Naime, igrači Karlovca su imali napad i kuhali u zonu 6, međutim Celan se baca i hvata loptu koju tehničar Odobašić daje Luki Vranješu, a ovaj rješava prvu meč loptu i sprema veliko slavlje svojoj ekipi.

Možda ga nismo često spominjali, ali korektor Vukovara Filip Vranješ igra jako važnu ulogu u ekipi. Vrlo zahvalan igrač koji se ne ističe u prvi plan, a s druge strane svoj zadatak odradi i više nego dobro. Tako je bilo i u ovoj utakmici te smo iz toga razloga upravo od njega tražili da prokomentira utakmicu.

Iako rezultatski djeluje kao vrlo jednostavna i uvjerljiva pobjeda, moram priznati da je utakmica bila izuzetno neizvjesna i zanimljiva. S obzirom da su nas u prvoj međusobnoj utakmici pobijedili, morali smo uzvratiti kako bismo ostali u borbi za drugo mjesto. Utakmica je bila puna preokreta, pogotovo u drugom i trećem setu kada smo „lovili“ rezultat, pa onda sve preokrenuli u samoj završnici. Također i prvi set završavali smo u najbitnijim trenucima sa preokretom pa stoga možemo biti izuzetno zadovoljni rezultatom. Maksimalno smo se pripremili za ovu utakmicu i uz nekoliko taktičkih izmjena (Celan-srednji bloker, Leko-primač) iznenadili protivnika i ostvarili pobjedu koja nas je napokon vratila na 2. mjesto u skupini, a potencijalno nam omogućava i odlazak u play off prvenstva što je i naš glavni cilj ove sezone - izjavljuje koretor Filip Vranješ.

- Kod nas još uvijek ima mjesta za napredak, a budući da optimizma i želje za dobrim rezultatom u klubu ne nedostaje, uvjeren sam da cilj možemo ostvariti. Od strane grada očekujemo rješenje određenih problema i konsolidaciju klupskih financija u narednom tjednu, bez čega bi nastavak sezone došao pod upitnik te smo stoga uvjereni u pozitivne vijesti od gradskih čelnika. To bi nam omogućilo da se napokon koncentriramo samo na svoju igru, a onda će i ovi odlični rezultati biti još i bolji. Iduća utakmica je gostujuća, protiv ekipe Rijeke koja je objektivno u ovom trenutku najkvalitetnija u našoj skupini. Međutim, imamo veliki motiv i pokušat ćemo i na njihovom terenu u derbiju kola, osvojiti bodove i nastaviti u pobjedničkom ritmu - zaključio je Filip.

Kako je i spomenuo, u sljedećem kolu Vukovar gostuje u Rijeci, a Karlovčani dočekuju ekipu Varaždina.

Autor: Mario Šalinger