Zagrebačka Mladost vratila se u igru

Objavljeno: Nedjelja, 01 Svi 2016 Autor:
Zagrebačka Mladost vratila se u igru Foto: odbojka.hr

U odličnoj atmosferi Doma odbojke – Bojan Stranić u Zagrebu, pred 600-ak gledatelja odigrana je druga utakmica finalne serije doigravanja za prvaka države. Zagrebačka Mladost s 3:1(25:23, 21:25, 26:24 i 25:21) bila je bolja od Mladost Marina Kaštela. Tom pobjedom Zagrepčani su u finalu, koje se igra do tri pobjede izjednačili na 1-1.

Nakon teškog poraza u srijedu u Kaštel Starom, Zagrepčani su večeras u svojoj dvorani odigrali daleko bolje. Prvi set bio je izjednačen do 14:14, a onda Zagrepčani bježe na 19:14, no niti to nije početni set lišilo neizvjesnosti. Marina Kaštela smanjuje na 22:20, da bi Mladost Zagreb do početnog vodstva došla poenom Rendića za 25:23. Drugi set na stranu Kaštelana odlazi nešto čišće, za 25:21 i izjednačenje poentirao je Đirlić.

U trećem setu Kaštelani su ti koji drže vodstvo i diktiraju ritam, pri 18:14 u njihovu korist činilo se da će relativno lako doći do vodstva i usmjeriti vodu na svoj mlin. Nisu tako mislili Zagrepčani, koji ne odustaju i brzo smanjuju na 18:17. Potom opet gosti odlaze na 20:17 preko Ćosića. Niti to nije slomilo momke trenera Mišina, koji uz pomoć publike koja je na nogama, preko Zelenike spašavaju prvu set loptu gostiju pri 24:23. Nakon toga na servis dolazi Peterlin, preuzima stvari u svoje ruke i s dva odlična servisa baca publiku u trans, a svoju ekipu dovodi do 2:1 u setovima.

Nakon dobivenog trećeg seta u kojem su bili u izgubljenoj situaciji Zagrepčani su ti koji uglavnom imaju poen, dva prednosti u četvrtom setu. Igraju bolje, u psihološkoj su prednosti i predvođeni Peterlinom koji opet u završnici seta servisima radi razliku dolaze do pobjede. Kod domaćina istaknuli se Šmitlehner i Peterlin, kod gostiju najbolji Šestan i Pervan. Treća finalna utakmica igrati će se u srijedu 4. svibnja u Kaštel Starom, a izravan prijenos biti će na HTV-u 4.

Autor: Sport HR