Amerikancima brončana medalja

Objavljeno: Ponedjeljak, 01 Listopad 2018 21:35 Autor:
Amerikancima brončana medalja Foto: fivb.com

Na početku utakmice, obje momčadi pokazale su ogromnu želju za osvajanjem brončane medalje. Nakon dugačke borbe u prvom setu, Srbija je ipak uspjela osvojiti taj set s 25-23 nakon što je bila mnogo više koncentriranija u završnici seta.

Sljedeći set obilježilo je mnogo pogrešaka na početku, Amerikanci su ih ipak učinili nešto manje i poveli su s 8-5 na prvom tehničkom time-outu. Do kraja seta nisu ispuštali vodstv te izjednačuju na 1-1 u setovima.
Treći set ponudio je pravu vrhunsku odbojku. Srbija je imala dvije-tri set lopte međutim Amerikanci su napravili preokret i osvojaju taj set s 32-30 za vodstvo od 2-1.
Gubitak ovog seta ostavio je traga na srpskim odbojkašima koji nisu uspijeli odvesti susret u tie-break već ga dosta lagano gube s 19-25.
Ovo je bila druga pobjeda Amerike protiv Srbije na ovom prvenstvu, a Matthew Anderson bio je ponovo odličan s 29 poena.
Ovom pobjedom Amerikanci su osvojili brončanu medalju.