Mariborčanke tek nakon pet setova osvojile medalju

Objavljeno: Nedjelja, 11 Ožujak 2018 20:06 Autor:

U borbi za brončanu medalju odbojkašice slovenskog Nova KBM Branik rezultatom 3-2 (28:26, 18:25, 15:25, 25:23, 15:11) pobijedile su HAOK Mladost Proenergy.

Tek nakon 106 minuta igre Mariborčanke su došle do pobjede u pet setova. Prvi set Mladostašice gube na razliku da bi sljedeća dva seta uvjerljivo dobile. Četvrti set ponovo gube na razliku, a u ruletu petog seta odbojkašice iz Maribora ipak imaju više koncentracije te ga osvajaju s 15:11. Mladostašice su danas odigrale kvalitetniju utakmicu nego li u polufinalu protiv mađarskog Linamara i medalja im je za dlaku izmakla. Sastav sa Save čak je u pet setova ukupno osvojio i 9 poena više 110-101 ali nažalost to nije bilo dovoljno.

Završetkom ove utakmice završli su i europski nastupi igračica trenera Ivaniševića te se sada okreću borbi za titulu prvakinja Hrvatske.

Prva utakmica osmine finala na rasporedu je u srijedu 14.03.2018. godine kada u Dom odbojke dolaze odbojkašice OK Brda. Utakmica je na rasporedu u 19:30 sati.