MEVZA turniri na kojima igraju naše U16, U17, U18 i U19 reprezentacije

Objavljeno: Četvrtak, 28 Prosinac 2017 16:36 Autor:

Sve četiri naše reprezentacije s porazima su otvorile MEVZA turnire. Naša muška U19 reprezentacija u svom prvom nastupu na turniru u Mariboru izgubila je od Češke s 3:0 (25:16, 25:20, 25:18).

Naša muška U19 reprezentacija u svom prvom nastupu na turniru u Mariboru izgubila je od Češke s 3:0 (25:16, 25:20, 25:18). Pomoćni trener reprezentacije Darko Nojić poslije utakmice je izjavio: -„Nismo bili loši, Česi su Europski prvaci, a mi smo pružili dobar otpor i da smo držali prijem servis cijeli set bili bi egal. Ovako nam je prijem servisa poremetio igru. Već popodne igramo drugu utakmicu protiv Austrije.“.

U Mariboru na turniru je uz našu U19 reprezentaciju i ženska U18 reprezentacija koja je izgubila od Slovenije 3:0 (25:23, 25:21, 28:26).

Naše najmlađe djevojke U16 reprezentacija jako su dobro otvorile prva dva seta u Mađarskoj protiv reprezentacije Slovenije (20-17 u prvom i 22:18 u drugom setu); ali nisu te setove uspjele završiti u svoju korist, presudio je velik broj neforsiranih pogrešaka naših djevojaka (u prvom setu 14, u drugom 13). Pomoćni trener Leonard Barić nakon utakmice je rekao kako je ovo djevojkama prva utakmica, pa je razumljiv toliki broj pogrešaka i da je siguran da će već popodne djevojke igrati puno bolje.

Naša muška U17 reprezentacija, koja igra turnir u Češkoj izgubila je od Slovačke 3:0.

„Nesigurnost ekipe došla je do izražaja. Servis i napad nisu funkcionirali, nismo se najbolje snašli. Analizirali smo nedostatke i loše stvari iz prve utakmice i sada se okrećemo Izraelu s kojim igramo u 17h.“ – izjavio je pomoćni trener U17 reprezentacije Antonio Surać.

U16 ž – Slovenija 1:2 (24:26, 22:25, 25:20)

U17 m – Slovačka 0:3

U18 ž – Slovenija 0:3 (23:25, 21:25, 26:28)

U19 m – Češka 0:3 (16:25, 20:25, 18:25)