Liga prvaka

Mladost izgubila 2:3 od ČEZ Karlovarskog u uzvratu kvalifikacija Lige prvaka

Četvrtak, 28 Listopad 2021
Mladost izgubila 2:3 od ČEZ Karlovarskog u uzvratu kvalifikacija Lige prvaka Foto: cev.eu

Odbojkaši Mladosti u uzvratnom susretu drugog pretkola kvalifikacija za CEV Ligu prvaka izgubili su u Karlovyim Varyma od momčadi ČEZ Karlovarsko 2:3 (25:18, 25:18, 19:25, 25:27, 9:15). U prvom susretu prošli tjedan u Zagrebu bilo je 3:1 za češkog prvaka.

U ovom uzvratnom susretu, koji je trajao 125 minuta čiste igre, Mladostaši su bili nadomak senzaciji i odlasku u zlatni set, no na kraju su sa više sreće slavili domaćini. Mladost je povela s 2-0 u setovima, izgubila treći, no u četvrtom su bili nadomak pobjedi vodeći sa 16:12 i 21:17, da bi, slično kao i u Zagrebu, iskusnija češka momčad u finišu preokrenula rezultat i dobila taj set na razliku 27:25. Iako su tijekom cijelog susreta malo griješili, 19 neforsiranih pogrešaka prema čak 30 domaćina, u tom su setu 8 poena Mladostaši direktno ‘poklonili’ suparnicima. Peti se set stoga bio samo formalnost, jer je domaćinima bio dovoljan i taj jedan bod.

Kod Mladostaša najučinkovitiji korektor Buša s 23 poena, srednji bloker Nikačević je imao 16 te primač-pucač Zeljković 14, dok je u redovima Karlovarskog ponovno najbolji bio ljevoruki Indra s 24 poena.

Na servisima momčadi izjednačene (10-10), a domaćin nešto bolji u bloku (14-12) te puno bolji u napadu (60-49), dok su pak gosti imali bolji prijem servisa (43-54%).