Mladostaši nadmoćni protiv austrijskog prvaka u četvrtom kolu MEVZA lige

Objavljeno: Ponedjeljak, 28 Listopad 2019 19:03 Autor:

Odbojkaši zagrebačke Mladosti su još jednom uvjerljivom predstavom zadržali vrh tablice MEVZA lige, pobijedivši prošlosezonskog finalista MEVZE i austrijskog prvaka SK Zadruga AICH / DOB, dok su ostali hrvatski predstavnici upisali poraze.

Kao uvod u uzvratni susret Lige prvaka i gostovanja u prijestolnici Engleske, Mladostaši su odigrali četvrti uzastopni susret bez izgubljenog seta.

Najbolji u redovima Mladosti bili su hrvatski reprezentativci, Marino Marelić s 14, Ivan Raič s 12 osvojenih poena te Kruno Nikačević, koji je uz deset poena pridodao i četiri bloka.

Izabranici Radovana Malevića sada se okreću Ligi prvaka, a svoj sljedeći nastup u MEVZI čekat će do sredine studenog i okršaja s ljubljanskim ACH Volleyom.

SK Zadruga AICH / DOB - HAOK Mladost Zagreb 0:3 (21:25, 15:25, 19:25)

Dok odbojkaši Mladosti nižu pobjede, odbojkašice su upisale drugi poraz u MEVZI, ovoga puta na gostovanju u Novoj Gorici, kod GEN-I Volleya, rezultatom 3:1.

Ni 16 poena Božane Butigan nije pomoglo Mladostašicama da se vrate u Zagreb sa tri boda, a veliki broj pogrešaka u prijemu lopte i manjak koncetracije skupo ih je stajalo.

Priliku za popravni ispit zagrebačke odbojkašice imat će već sljedećeg vikenda, kada u Dom odbojke stižu odbojkašice ŽOK Bimal-Jedinstva iz Brčkog.

GEN-I Volley Nova Gorica - HAOK Mladost Zagreb 3:1 (25:23, 21:25, 25:21, 25:19)

Kaštelanska Mladost upisala je svoj drugi uzastopni poraz na domaćem terenu, a ovoga puta za Kaštelane kobni su bili odbojkaši Calcit Volley Kamnika.

Usprkos velikoj borbi kaštelanskih odbojkaša, indivudalna kvaliteta i iskustvo gostiju presudilo je ovaj susret.

Prvi set pripao je gostima nakon produžetka, koji su na krilima klasnog Milosza Hebde slomili otpor borbenih Kaštelana.

Dok su drugi set slovenski odbojkaši osvojili bez puno muke, u trećem setu domaćini na krilima Ivana Matokovića hvataju priključak.

Usprkos vodstvu Kaštelana od 8:5 u četvrtom setu, uspješnim servisima Jana Planinca gosti rade seriju 5:0 i zasluženo osvajaju sva tri boda.

Najbolji pojedinac susreta bio je Ivan Matoković s 23 poena, dok su kod gostiju najefikasniji bili Andrej Zupan Štembergar s 16 te spomenuti Hebda i Domen Kotnik sa po 15 osvojenih poena.

U sljedećem kolu izabranici Ivana Rančića gostuju u Mariboru.

OK Mladost Ribola Kaštela - Calcit Volley Kamnik 1:3 (25:27, 19:25, 25:21, 15:25)

Odbojkašice HOK Kaštela također su upisale poraz, kod slovenskih prvakinja Nova KBM Branik, a jedina dvoznamenkasta u kaštelanskim redovima bila je Nika Stanović s deset poena.

Nova KBM Branik Maribor - HOK Kaštela 3:0 (25:18, 25:10, 25:23)