Nikola Grbić: Moji igrači odigrali su odličnu utakmicu

Objavljeno: Petak, 01 Rujan 2017 10:33 Autor:
Nikola Grbić, izbornik Srbije Nikola Grbić, izbornik Srbije

Odbojkaši Srbije igrat će u polufinalu Europskog prvenstva, dok Bugarska odlazi kući.

"Početak ove utakmice bio je presudan za ovu pobjedu. Kada igramo agresivno, usredotočimo se i ulazimo u teren s pozitivnom energijom, onda smo u mogućnosti pokazati našu najbolju odbojku i to se dogodilo sinoć. Bili smo od početka agresivni na servisu, vrlo dobro smo igrali obranu i blokirali što je u konačnici bio ključ je uspjeha. Vrlo sam ponosan na dva trnutka - u drugom setu smo ostali mirni kad je Bugarska vodila 8-3 i uspjeli smo promijeniti rezultat našom dobrom igrom, a ne njihovim pogreškama, a drugi trenutak je bio na kraju trećeg seta. Zaslužili smo ovu pobjedu, ne mogu pronaći ni najmanju zamjerku svojim igračima jer su odigrali fantastičnu utakmicu. Riskirali su u servisu i napadu. Pokazali smo svoj borbeni duh s malo ludosti. Vrlo sam zadovoljan što smo završili ovu utakmicu rezultatom 3-0 i sretan sam zbog načina na koji smo odigrali jer bi u slučaju gubitka seta izgubili više energije i možda bi nam bilo teže u polufinalu ", objašnjava Nikola Grbić, izbornik Srbije.

"Mislim da je Srbija pokazala veliku srčanost kao što to obično i radi u važnim utakmicama i to je danas bila najveća razlika. Nismo uopće ušli u utakmicu sve do pred kraj. U trećem setu vodili smo i imali priliku vratiti se u igru. Ali čak ni tada nisam vidio energiju koja je potrebna za preokret u takvim utakmicama.", izjavio je izbornik Bugarske Plamen Konstantinov.